OBSİDİYEN

Oldum olası kendimi kitapların arasında kaybederdim. Kitaplar her zaman memnuniyetle balıklama atladığım, bir kaçış yolu olmuştu. Obsidiyen - Jennifer L. Armentrout


14

OBSİDİYEN

YORUMUM

Bu kitap okuduğum ilk uzaylı kitabı olmuştu. Tabi E.T. filmindeki gibi uzaylılar değil. Bunlar güzel, yakışıklı, zeki ve insanlardan farklı olarak süper güçleri var. Ayrıca ışıktan oluşuyorlar.

Kitap Katy (ya da Daemon’ un deyişiyle kedicik) ve annesinin Batı Virginia’ nın bir kasabasına taşınmasıyla başlıyor. Yan evde oturan yeşil gözlü ve yakışıklı komşusuyla tanışınca hayatı tümden değişiyor.

Daemon Katy’ nin onların ailesi ile bir ilişkisi olmasını istemediğini her fırsatta dile getiriyor. Ama Daemon’ nun kız kardeşi Dee bunu umursamıyor. Tabi Katy, uzaylı olmalarını bir kaza sonucunda öğreniyor.
Buradan itibaren Daemon’ un öküzlükleri hiç bitmiyor. (içten içe Katy’ e aşık oluyor😊)

Daemon’ u dövmek istediğim birçok kısım oldu. Katy’ i sürekli aşağılaması ve dışlaması çok sinir bozucuydu. Katy’ nin ise onları tanımadığı halde koruması çok güzel bir durumdu. Ayrıca Katy ve Dee arasında arkadaşlık ilişkisi de çok güzeldi. Anlatımın Katy tarafından olması da iyiydi. Yazar olayları anlaşılır bir şekilde okuyucuya iletmiş.

Tabi olaylar hiç bitmeden devam ediyor. Artık onları da aşan sorunlar ortaya çıkıyor. Bakalım üstesinden gelebilecekler mi?

Ayrıca kitabın uzaylılar ile alakalı olması ve diğer kitaplara benzememesi çok güzeldi. Akıcı bir dille yazılmış ve okuyucuyu içine çeken bir kitap olmuş.

Genel olarak çıtır çerez tadında hızla okunabilir bir kitap. Tabi benim gibi anlatım tarzını basit bulacak olanlar da var. (Dediğim gibi çerez tadında bir kitap.) Kitabı beğendiğimi ve çok çabuk bitirdiğimi hatırlıyorum.👍👍

Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitaba puanım 4/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

14
Pelinn

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ya lütfen e kitaplar için bir telegram kurun, birkaç telegram grubu gördüm; altmış bin kişiden vesaire oluşuyor ve kitap paylaşımları devam ediyor. Siz en iyi siteydiniz.