MELEKLERİN KANI

Güç, bağımlılık yapan bir şeydi ve sadece çöküşü hızlandırmakla kalmıyor, sonunda yok oluşa neden oluyordu. Meleklerin Kanı - Nalini Singh


19

MELEKLERİN KANI

TANITIM

New York Times çoksatan yazarı Nalini Singh, Lonca Avcısı serisinin bu ilk kitabında okuru güzelliğin ve kana susamışlığın hüküm sürdüğü ve meleklerin her şeyin hakimi olduğu bir dünyayla tanıştırıyor.

Tehlikeli bir yakışıklılığa sahip olan New York Başmeleği Raphael, vampir avcısı Elena Deveraux’ya bir iş teklif etmişti. Ancak Elena’nın bu sefer peşine düşmesi gereken yolunu şaşıran bir vampir değil, çok daha tehlikeli, çok daha deli bir avdı.

Avının peşinde Elena bir yandan hızla tutkunun eşiğine sürüklenirken, bir yandan da hayatı için mücadele ediyordu ve hayatını kurtarsa bile Raphael’in baştan çıkaran dokunuşlarına yenik düşmesi kaçınılmazdı. Çünkü başmeleklerin oyunu söz konusu olduğunda ölümlülerin hiç şansı yoktu…

YORUMUM

Kitap vampir avcısı olan Elena Deveraux’ un bir vampiri efendisi olan meleğe, yakalayıp teslim etmesiyle başlıyor. Evet yanlış duymadınız. Melek! Bu kitapta da aşina olduğumuz melekler, başmelekler, vampirler ve vampir avcıları var.

Farklı olarak dünya başmeleklerin mıntıkalarına ayrılmış olup vampirlerde onların hizmetkarı ve başmelekler mıntıkalarını demir yumrukla yönetiyorlar. 

Yani bu kitabın farklılıklarından biri de statünün çok keskin olması ve en üstte başmeleklerin bulunması.

Ayrıca diğer kitaplardaki klişeler gibi değil. Herkes bu durumu biliyor. Yani melekler, vampirler ve vampir avcıları ortalıkta. Herkese normal geliyor.

Bu kitapta farklı olan durumlardan başka biri de (spoiler olabilir) Kan Melekleri.
Tabi New York başmeleğimiz Raphael bu durum nedeniyle en iyi vampir avcısını istiyor. Elena da vampirleri en fazla yakalayan avcı olduğu için onu istiyor. Ayrıca Elena da sonradan değil doğuştan avcı. Yani vampirlerin kokusunu alarak onları yakalıyor.

Neyse çok uzatmadan Elena ve Rapheal bu meleği yakalamak zorunda(Aslında başmelek). Yakalayamazlarsa New York başmeleği düşer ve düşerse vampirler özgür kalır böylece insanlar ölür. 

Yani insan soykırımı olur. Ayrıca Kan Başmeleği de insanları öldürüyor.

Elena da Bluebell ❤ olarak bilinen mavi kanatlı melek ile işbirliği içerisinde ( ve Raphael’ in gözetiminde😁) cinayetleri takip ederek onu bulmaya çalışıyorlar.

Kitap genel olarak ilk 100 sayfada sıkıcı ama sonrasında çok akıcı geçiyor. Fantastik severlerin bu kitaptan memnun kalacağını düşünüyorum.

Kitabı beğendim okumanızı tavsiye ederim. Kitaba puanım 4/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

19
Pelinn

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazarı gruptan bir arkadaş önermişti. (Eğer beni görüyorsan adını yine unuttuğum için özür dilerim) İyi ki önermiş. 🙂