BAŞMELEĞİN ÖPÜCÜĞÜ

“Duygusuz mantık çoğunlukla zulmü maskeler; mantıksız duygu da insanların her türlü bahanesini haklı çıkarır.” Başmeleğin Öpücüğü - Nalini Singh


29

BAŞMELEĞİN ÖPÜCÜĞÜ

YORUMUM

Lonca Avcımız Elena Deveraux ilk kitabın sonunda gökyüzünde düşerken Başmelek Raphael tarafından bir melek olarak yeniden hayata döndürülüyor (Ama bir yıl boyunca komada kalıyor ve kanatlarının rengi geceyarısı gibi koyu bir renkte😮🤔).
Tabi tüm başmelekler bu dönüştürmeyi yapamıyor.

Ancak bu durum bazı başmeleklerin dikkatini çekiyor. Özellikle de en yaşlı başmelek olan Lijuan.
Ayrıca bir kadim başmelek olan Lijuan kötü tarafa doğru evriliyor ve şimdilik yarı-tanrı olduğunu belirtiyor. Ama hedefi Tanrı olmak.

Lijuan tanrılaşmak istediği, tanrıların sadece can almadığını ayrıca yeni hayatlar da verebilmesi gerektiğini düşündüğü için ölüleri diriltmeye başlıyor. Ancak bunun da bir bedeli var. Bu bedelin ne olduğunu kitapta okuyunca çok sinir olacağınızı düşünüyorum.

Diğer taraftan ise bizim Lonca avcımızı öldürmek isteyen kimliği belirsiz biri de bulunmakta. Bu kişi başmeleklere özeniyor.

Bu arada Elena’ nın geçmişi su yüzüne çıkmakla tehdit ediyor. New York Başmeleği Raphael onu tüm bu tehlikelere karşı korumaya çalışmak ve onu melek olmaya alıştırmak için mücadele ediyor.

Tabi bu arada boşalan koltuğa geçmeye çalışan melekler de yok değil( ilk kitapta Başmelek Uram öldüğü için). Arada yılanlar kraliçesi (ya da zehirler mi ) Neha’ nın kızı ve kendisinin de planları da bulunmakta.

Başmelek Raphael bunlar karşısında nasıl bir tavır sergileyecek. Elena geçmişiyle yüzleşebilecek mi? Yoksa New York başmeleğinin karanlık sırları onlara engel mi olacak?

Çin Başmeleği Lijuan’ ın Elena’ nın şerefine verdiğini yazdığı davetten Elena sağ çıkabilmek için çalışıp sürekli antreman yapıyor. Acaba bizimkiler bu davetten hasarsız çıkabilecek mi?

Bu kitapta Elena ve Raphael arasındaki etkileşim çok iyiydi. Ayrıca Dimitri, Illium ve yedilerin diğer üyeleri hakkında da bilgi alıyoruz. Yediler Raphael’ i görünen ve görünmeyen tehlikelere karşı koruyan özel bir tim. (Onların Raphael’ e olan sadakatleri o kadar fazla ki kendi canlarını bile feda edebilirler.)

Kitabı çok severek okudum. Özellikle fantastik severlere tavsiye ediyorum. Hafif ve çıtır çerez bir seri.👍

Okumanızı tavsiye ederim. Kitaba puanım 4.5/5 olabilir. İyi okumalar.Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

29

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Okunur Okunur
1
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Pelinn

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin