BAŞMELEĞİN KILICI

BAŞMELEĞİN KILICI

YORUMUM

Kitaba başladığımda yine Elena ve Raphael okumayı bekliyordum. Ama bir baktım ki Raphael’ in sağ kolu yakışıklı ve çekici vampirimiz Dimitri…

Dimitri bin yıl önce isteği dışında vampir olmuştu. (Tabi neden ve nasıl olduğunu da öğreniyoruz. )Bu sırada da henüz başmelek olmayan Raphael ile yakın arkadaşlar. Ayrıca evli ve iki çocuk babasıymış. 

Güzel bir aile tablosu ama olan olaylar bu tabloyu çok kötü bir şekilde bozuyor.

Bir meleğin kaprislerinin ne kadar öldürücü ve yıkıcı olduğunu görüyoruz böylece. Yani hayallerimizdeki meleklere pek benzemiyorlar.

Honor ise hala hayattaki amacını bulamamış kayıp bir ruh. Birkaç yıl önce avını yakalamaya çalışırken av konumuna düşmüş ve kaçırılmış. Burada birçok işkenceye maruz kalmış.

İkisinin karşılaşması ve olan olaylar baya bir ilginçti. Kitabın sıkıcı olmasını beklerken, hiç ummadığım şekilde sürükleyiciydi.

Dimitri’ nin hayat hikayesini çok merak ediyordum. Böyle olması iyi geldi. Ayrıca umarım yakın zamanda Illium’ un ve diğer yedilerin de hikayesini okuyabiliriz.

Kitabı genel olarak beğendim. Farklı bir bakış açısı olması güzeldi. Ayrıca Elena ve Raphael’ i dışarıdan görmek de hoşuma gitti. Serinin farklı bir yere evrildiğini ve bunun güzel bir değişiklik olacağını görebiliyorsunuz.

Kitabın sonunda olan olaylar bayağı bir etkileyici ve şaşırtıcıydı. Beklenmedik olaylar ve şaşırtıcı durumlar karşınıza çıkıyor.

Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitaba puanım 4/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]

Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>