BAŞMELEĞİN GÖZDESİ

Sadece bazen, diye fark etti birden en iyi hatıralar bile insanı bıçak gibi deşebilirdi. Başmeleğin Gözdesi - Nalini Singh


27

BAŞMELEĞİN GÖZDESİ

YORUMUM

Biliyorsunuz ki ikinci kitabın sonunda Çin Başmeleği Lijuan tüm melekleri öldürmeye ve tanrıça olmaya çalışırken yenilmişti. Ayrıca yeni melek olan Elena’ ya düzenlenen suikast girişiminin ardındaki isim Yılanlar Kraliçesi Neha’ nın kızı Anoushka olduğu ortaya çıkıyordu.

Neyse bu kitap ise Elena’ nın güçlenmeye devam ettiği birçok garip olayın olduğu bir başlangıç yaptı. Olan olayların kaynağı olarak bir kadimin uyandığını gösteriyor. 

Yani binlerce yıl yaşayan başmeleklerin yorulunca uykuya daldıkları ve uyanmaya yakın dünya üzerinde etkiler bıraktığı durumlara deniyor.

Tabi bu kitapta Çin Başmeleği Lijuan’ nın ölmediği sadece başka bir şeye evrildiğini görüyoruz. 

Acaba olayların ardında kim var? Bu kadim melek uyanacak mı? Eğer uyanırsa ne gibi sorunlar doğacak? Kitapta bu sorulara cevaplar arıyorsunuz.

Kitabın son sayfaları haricinde biraz ağır ve aksiyonsuz geçiyor. Ama son 100 sayfa daha aksiyonlu daha etkileyici yazılmıştı.

Ayrıca ilk sayfalar sanki kendini tekrar ediyormuş gibiydi. Kitabın başında bahsedilen olayın gerçekleşmesini bekliyorsunuz. Ama pat diye sonunda oluyor. Yani aradaki olaylar gereksizmiş gibi oluyor.

Buna rağmen kitabı beğendim. Yani biraz daha farklılık ve etkileyicilik beklentisi içerisinde olup daha hafif bir kitap olması biraz üzüntü verici oldu.

Tabi kitapta Elena ve Raphael’in sevgisi, birbirlerini sahiplenmeleri ve birbirlerine olan sadakatleri çok göz dolduruyordu. Birbirlerine olan bağlılıkları her geçen zamanda gelişip olgunlaşıyordu. Bu durumun oluş şeklini çok beğendim.

Bu kitapta, ilk kitaplarda bahsedilen ama çok fazla yer verilmeyen yedilerin bazılarından daha fazla bahsedilmesini sevdim. Örneğin Aodhan. Çok iyi betimlenmiş. Aodhan’ ın yaşadığı olayların ne olduğunu ve neden bu kadar dokunulmaktan nefret ettiğini merak ettiriyor.

Ayrıca Illium’ un hayatı hakkında da biraz bilgi kırıntısı elde ediyoruz. Bu açıdan kitabı beğendim ama keşke daha fazla bahsedilseydi diye söylenmedim değil.

Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitaba puanım 4/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

27
Pelinn

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir