Yüreğim Seni Çok Sevdi-Canan Tan Kitap İncelemesi

"Yüreğim seni çok sevdi. O yürek talan, O yürek yangın yeri, O yürek seni istiyor, Bir tek seni..."


55

Aslı ve Murat’ın üniversite yıllarında Nazım Hikmet şiirleriyle başlayan aşkları her geçen gün daha da artmaktaydı taki muratın evlilik hayallerini kurduğu ve bu bahaneyle bursaya olan seyahatlerinde aslıyı ailesiyle tanıştırana kadar,muratta aslı gibi bu aşkın imkansız olduğunun farkına varır ama yinede vazgeçmez çünkü yüreği aslıyı cok sevmişti. Üniversite den sonra Aslı mastır yapmak için Amerika ya gider ve ilk kopuşları başlar. İki yıllık bir süreden sonra Aslı daha fazla sürdüremez artık Murat’ın mutlu olmasını ister ve herşeyi sonlandırır Murat yinede vazgeçmez ama Aslı Amerika’da bir profesörle evlenmeye karar verir, aradan yıllar geçer Aslı öğrencilik yıllarını bırakmaz ve doktora yapar ve artık evliliğini sürdüremez ayrılır ve Türkiye’ye döner.

Herkesin okuyabileceği tarzda basit bir anlatıma sahip sürükleyici bir roman şiirle de  zenginleştirilmiş bu da kitaba renk katmış, Kitap okuma alışkanlığı edinmiş kişiler için biraz basit gelebilir konusu da aşk ve aile arasında gidip gelen iki gencin hikayesi. Sıkılmadan okuyacağınız ve içinde kendinizden elbet bir şeyler bulacağınız bir roman. Ben severek okumuştum boş zamanlarınızı doldura bileceğiniz güzel bir kitap tavsiye ederim.

Keyifli Okumalar…

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

55
BusraNur23

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazarın kitaplarını fazla okuyamıyorum çünkü dram ve kötü son oluyor hep. 😟 Çok kalp kırıcı bir kitap bana göre. 😔 Güzel yorum olmuş.👍

    1. Evet baya hüzünlü duygu yüklü ağlatıyor beni de hep 🙁 ama yine de insanı içine çekiyor kitapları keşke arada mutlu sonu olan kitaplar da yazsa 🙂 teşekkürler.