Wildcard Joker Oyuncunun Hikayesi – Marie Lu

Wildcard - Marie Lu Rövanş Zamanı Joker Oyuncunun Hikayesi


48

Wildcard – Joker Oyuncunun Hikayesi

Rövanş Zamanı

“Arka Kapak Yazısı

[ Her şey mümkün. Bu sefer hayatları pahasına bir oyun başlıyor. ]

Emika Chen, Warcross Şampiyonası’ndan sağ çıkmayı zar zor başarmıştı. Artık Hideo’nun yeni NöroLink algoritmasının ardındaki gerçeği bildiğinden, bir zamanlar hayranlık duyduğu, kendi tarafında olduğunu sandığı kişiye güvenemiyordu.

Hideo’nun planlarını durdurmak için Emika ve Anka Süvarileri bir araya gelecekti. Fakat bilmedikleri bir şey vardı: Tokyo’nun neon ışıklı sokaklarını tehdit eden yeni bir tehlikeyle karşılaşacaklardı. Birileri Emika’nın başına ödül koymuştu ve Emika’nın hayatta kalmak için tek şansı Sıfır ve acımasız Kara Zırhlar’dı. Ancak Emika, Sıfır’ın aslında göründüğü gibi biri olmadığını çok geçmeden fark edecek ve koruması altına girmenin bir bedeli olacağını öğrenecekti.

Bir ihanet zincirinin ortasında, özgür iradenin geleceği tehlike altındayken Emika, sevdiği adamı durdurmak için ne kadar ileri gidecekti?

“Lu’nun gelecek için çizdiği dünyanın insanı içine çeken teknolojisi fazlasıyla gerçekçi. İnanılmaz hareketli fakat aynı zamanda duygusallık barındıran bir hikaye.”

– Publishers Weekly, starred review

“Kurgu fevkalade. İlk kitapta olanlara bağlanan bir sürü ufak detay var. Zorlama gelmeyen sürprizler ve karakterlerin gelişiminden gelen bir gücü var hikayenin. Akıcı, yoğun ve muhteşem bir kitap.”

– Kirkus Reviews, starred review

“İnanılmaz ihanetlerle dolu, sürükleyici bir hikaye. Seri okumayı sevenler bu kitaba bayılacak.”

– Booklist”

Yorumum

İlk kez Warcross’ u okuduğumda çok heyecan ve şaşkınlık hissetmiştim. Wildcard’ ı üniversite sınavına hazırlanmam nedeniyle bu kadar geç okuduğuma üzülüyordum. Ancak tabi yinede bir Warcross kadar olmadığını düşünüyorum. İlk kitapta heyecan ilk sayfalardan itibaren sürerken Wildcard da hadi artık bir şeyler olsun demekle geçti. Tabi bu son 100 sayfada değişti. Heyecanın bu kadar geç olması bana Warcross’ un daha iyi olduğunu Wildcard’ın ise gecikmeli de olsa iyi bir kitap olduğunu düşündürttü.

Kitapta Sıfır hakkında şokedici gerçekleri öğreniyoruz. Fakat yazar öyle bir şok edici haberler veriyor ki kitabı son 100 sayfada heyecandan elinizden bırakamıyorsunuz.

Kitapta tabi Hideo’ dan, Anka Süvarilerinden, hatta Kara Zırhlar’ dan da bahsediliyor.

Yine yeniden Emika’ nın ikilemleri ve kararsızlığı beni bu kitapta da bitirdi. Pek sevemedim sanırım bu karakteri. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama Emika beni çok sinir etti. Yani nedenn…

Yazar yinede çok güzel ve akılda kalıcı bir dünya oluşturmuş. Bu serinin 2 kitapta bitmesini çok sevdim . Tam kararındaydı. Sonunda herşey tam olarak oturdu. Bu kitap serisini okumanızı tavsiye ederim. 👍
Yazarın Genç Elitler serisi bana göre şimdilik yazdığı en iyi seri oldu. Bu seriyi de okumanızı tavsiye ediyorum. Tabi bilimkurgu seviyorsanız😏

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

48
Pelinn

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir