VAZGEÇEBİLMEK – Guy Finley

Sandığın sen ve aslolan sen savaşında tarafını iyi seçmelisin.


29

Karşılaşmalara ve çarpışmalara hazır mısınız? Olamazsınız, olamayız..

Erdemlerimizin sonunda beklentimiz sadece huzur mutluluk ve haz duygularının karması. Yalınayak koştuğumuz yollar bizi çok uzağa değil yine kendi çatımızın altına getiriyor. Şartlarımızı kendimiz yaratmıyoruz ve bu kısmı evet çok rahatsız edici. Yani dümenin bizde olmayışı kısmını sevmiyoruz. Peki o dümenin sahibi olmak için önce aslolan kendimiz olmaya ne kadar cesaretimiz var?

Bütün kapıların sadece her şeye “evet” demekten geçtiğini mi sanıyoruz? Evet! Ne acı bir çıkış yolu sanrısı aslında. Mutlu olmanın anahtarı aslında biraz da bazı zamanlarda virgül koyup es vermekle, noktayı basıp özgürleşmekle başlıyor.

Ödün verdiğimiz değerlerin niteliklerine dokunulduğunda artık canımız yanmıyor ya da gözümüz seyirmiyorsa işte yeni problemler başlıyor demektir. İlk başta bu “hayırlar” içimizi burksa da gerçek benliğimizin sesini daha iyi duymamızı sağladığında, gurur duymamızı da sağlıyor aynı zamanda.

Öykülemelerinin  sahte ve gerçek benlik dolu ikilemli sonuçlar çıkarta bilmesiyle dikkat çeken bir kitaptan bahsediyoruz. Yazarımızın hem sanatsal hem showsal becerilerini göz önünde bulundurursak, perspektifine saygı duyulacak bir iş çıkardığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İyi okumalar..

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

29
Melike

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir