SIFIR KİLOMETRE – Beyza Alkoç

Yalnız yolları birleştiren bir şeyler hep oldu.


32

Maceramızın ikinci perdesi ile sahneye geri dönüyoruz. Ege ve İzmir çok karanbollerden geçip çok ikilemler yaşayıp, çok tezatlarla çarpışıp geldiler o yollardan.

Artık bir arada oluşların ve elele yaşanacakların zamanı gelmişti. Ege  adım adım İzmir’ini içine çekmeye başlamıştı. Yaşama şartlarını daha derine indirgeme hesapları yapılıp, geleceğe dönük umutlar serpme heyecanları yaşanıyordu.

Her ikisinin de gönlündeki parıltı aşikarsa da uzaklıkların verdiği rahatlık gibi olmayacaktır bazı şeyler. Dünya’nın bir ucundayken ve diğer yarısını bulduğu inancını taşırken insan, sanki bütün sorunları da o uzaklıklarda bırakmış gibi hisseder. Karşısındaki gönüldaşı da  O na eşlik edebiliyorsa o zaman anlam kazanır uğruna değişime ya da değiştirmeye uğraştıkları ne varsa..

Serinin ikincisinde uzaktan daha dingin görünen,yaklaştıkça daha çok muhakemesi yapılması gereken genç bir çiftin “bir” olma  çabalarına tanık oluyoruz. Kültürler modern bir zemine sahipken, ortak dilde çoğu jargonun telafuzu barizken bile bazen şifresini kırmakta zorlanılan temaslar vardır.

Bu iki sevgilinin sınavına şahitlik etmenizi tavsiye ediyorum.

İyi okumalar..Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

32

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
1
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Melike

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin