Seninle Bir İklim – Makato Şinkai İnceleme

Makato Şinkai / Seninle Bir İklim / Cilt 1 / İnceleme

Çizgi roman sevenlerin severek okuyacağı harika bir eser Seninle Bir İklim serisinin ilk cildi aynı isimle karşımızda. Hodaka ailesi ile beraber bir ada da yaşamaktadır Japonya’nın bir çok ada kasabası gibi onların yaşadığı yer de küçük bir yerdir. Hodaka ailesinin yanından kaçıp Tokyo’ya gider. Yalnız başına çıktığı bu macerada daha ilk günden çok şaşırır çünkü Tokyo çok büyük kalabalık ve pahalı bir yerdir. Tokyo sokaklarında aç ve bitap düşmüş ser sefil bir şekilde dolaşıp durur.

En sonunda hazır yemek restoranına kendisini bitap düşmüş ve bayılmak üzere iken atar. Burada Hina isminde bir kız ile tanışır bu kız oldukça yetenekli ilginç bir kızdır ve Hodaka hayatı onu tanımakla değişmeye başlar. Yazarın söylemi ile “İşte karşınızda, tüm gücüyle ânı yaşamaya çalışanların hikayesi.”

Haziran 2020 tarihince basıl çizgi romanın orijinal ismi Tenki No Ko 1 keyifli okumalar dilerim.


Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>