SCARLET – MARISSA MEYER

SCARLET – MARISSA MEYER

Ay Günlükleri – 2

YORUMUM

İlk kitabın sonunda biliyorsunuz ki Cinder tutuklanmıştı. Daha sonra Dr. Erland, Cinder’ a gerçekte kim olduğu hakkında bilgi verip onun kaçmasına yardımcı oldu.

Ayrıca Cinder kaçarken bir yanlışlık yüzünden yan hücrede bulununan Thorne adında bir suçluyu da yanına almak zorunda kalıyor.(Güvenmediği halde zorunda kalıyor.)

Bu sırada Cinder bunlarla uğraşırken çok çok uzaklarda Scarlet’ te çok büyük bir sorunla karşılaşıyor. Scarlet’ in büyük annesi uzun zamandır kayıp ve kimse ona yardımcı olmuyor.

Ancak birgün Wolf adında bir savaşçı büyükannesini bulması için yardımcı olmaya çalışır(!). Tehlikeli olacak bu yolculukta birçok aksiyon ve macera yaşanır.

Bu olaylar silsilesi yollarının Cinder ile kesişmesini sağlar. Tabi bu sırada Kraliçe Levana da Cinder’ ın peşinde ve bunun için Prens Kai’ yi tehdit etmekte.

Kitapta klasik hikayelerden biri olan Kırmızı Başlıklı Kız olarak Scarlet ve büyük kötü kurt Wolf çok zor durumlarda birbirlerine yardım edebilecekler mi? Bu sorunun cevabını kitapta öğreniyoruz.

Serinin bu kitabında doğal olarak Scarlet’ e ağırlık verilmiş. Bolca aksiyon ve bolca entrika bu kitapta mevcut. İlk kitabın sonunda fitil ateşlenmişti. Bu kitapta da bunun devamı olarak heryer alev alıyor. ( mecazen😁)

Kitap dili akıcı ve sürükleyici. Betimlemeler çok iyi yazılmış. Serinin bu kitabı, Cinder’ a göre daha çok olay barındırdığı için bu kitabı daha çok sevdim.

Acaba Cinder, Kraliçe’ yi yenip Kai ile birlikte olabilecek mi? Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.

Sonuç olarak aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Birçok olay yaşanıyor ve kitabın sonu çok merak ettiriyor. Umarım bu seriye bir şans verebilirsiniz. Scarlet’ i beğeneceğinizi düşünüyorum.

Kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Kitaba puanım 4.5/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]

Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>