Panzehir – Jessica Shirvington

Başarısızlıklar hakkında kafa yormak, kendini acımaya doğru giden kaygan bir yoldu. Panzehir - Jessica Shirvington


33

PANZEHİR – Jessica Shirvington

TANITIM

Sevdiğiniz kişiyi aldatmışken, kendinizle nasıl barışırdınız?

Kurtarmak için savaş verdiğiniz kişi sizi sırtınızdan bıçakladığında, hayatınıza nasıl devam ederdiniz?

İki sene önce Maggie Stevens ava başlamıştı.

Dört hafta önce ise aradığını bulduğunda ve Maggie’nin körü körüne güvendiği Quentin, onun bütün yalanlarını ortaya çıkardığında, hayatı yerle bir olmuştu.

Şimdiyse Maggie karanlıkta yaşıyor, fakat orada kalmayı planlamıyordu. M-Corp’u alaşağı etmesi gerekirken öylece duramazdı. Onu geri kazanma ihtimali varken olmazdı.

Parazit’le başlayan maceranın bu baş döndürücü sonunda, Maggie’nin bütün dünyaya gerçekleri göstermesi gerekecekti. Peki ya bunun bedeli ne olacaktı?

Her şey.

“Macera dolu, kesinlikle nefes kesici ve sevip destekleyeceğiniz karakterleri olan bu seriyi yıllar boyu önereceğim.”

YA MIDNIGHT Reads-

“Jessica Shirvington’ın bir şeyi yanlış yapması mümkün değil.”

-Thoughts by BJ-

“Bu kitap bana o kadar çok şey hissettirdi ki… Sürükleyiciliği ve macera dolu olması bu fantastik distopik ikilemeyi bitirmek için muhteşemdi. Bu ikilemeyi şiddetle öneriyorum!”

-Reading with Jenna-

(Tanıtım Bülteninden)

YORUMUM

İlk kitap boyunca Maggie’nin yaptığı planına adım adım yaklaşmasını ve bu süreçte başına gelen olayları okuduk. Bir önceki yazıda bahsettiğim gibi kitabın sonu çok şaşırtıcı bitmişti. Gerçekten kitabın tüyleri diken diken eden, gerçekten başarılı ve ters köşe bir sonu olmuştu. İlk kitabın sonu böyle olunca 2. kitap için baya heyecanlanmıştım.

Bundan sonrası biraz spoiler olabilir. Lütfen ilk kitabı okumadıysanız bu yazıya bakmayınız.

Panzehir ilk kitabın sonunda olan olaydan itibaren devam ediyor. Yani Maggie ‘ nin yakalandığı ve onu yakalayanın babası olduğu kısımdan bahsediyorum. Maggie bundan sonra 4 hafta kadar karanlık, sessiz, fazla yemek verilmeyen bir odaya kapatılıyor. Kendine yeten bir kızın nasıl sönükleştiğini ve gururunun nasıl kırıldığını burada çok açık bir şekilde görüyoruz.
Daha sonra serbest bırakılması bende baya şüphe uyandırmıştı. Nedenini söylemeyeyim. (Kendiniz okuyun😊)
Bu kitapta Maggie’ nin bana daha ne olabilir düşüncesiyle ilk kitapta ona teklif edilen asi grubunun lideriyle görüşmeye gitmeye karar verir. Burada da şok edici bir gerçeği öğreniyoruz. Kitap boyunca teknoloji dahimiz Gus’ tan da bahsediliyor. Ah Gus üzümlü kekim😍.

Kitapta son sahneler çok üzücü ve yoğun geçmekte ve karakterimizin gelişimini görmekteyiz. Ayrıca Maggie ve Quentin’ in aşkları, birbirlerine olan destekleri çok güzeldi.
Genel olarak ilk kitaba göre daha sönük ancak başka açılardan da daha iyi bir kitap olmuş. Kitabı kâh üzülerek kâh heyecanla kâh da sevinçle okudum . Tabi bu kitaplarda neden hep en sevdiğim karakterlere birşeyler oluyor bilmiyorum. Bu çok üzücü bir durum.

Sonuç olarak kitabı beğendim. Karakterleri ve güçlü kadınların olmasını da çok sevdim.

Okumanızı tavsiye ederim. Kitap puanım 4/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

33
Pelinn

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir