MELEKLER VE ŞEYTANLAR – DAN BROWN

Bazen, aklımız kalbimizin doğru olmasını dilediği şeye inanır. Melekler ve Şeytanlar - Dan Brown


37

MELEKLER VE ŞEYTANLAR

 

Arka kapak yazısı

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü, dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, Akıl almaz bir hedef ,

” Dan Brown’ın yeni eseri hızlı temposuyla soluk kesiyor.

” Claney ve Cussler’in gerilim dolu romanlarıyla kolayca boy ölçüşebilecek güçte. Baştan sona okuyucuyu gerçek olduğuna inandıracak kadar heyecanlı bir maceraya sürüklüyor. Melekler ve Şeytanlar okuyucuların asla unutamayacakları bir roman.”

Book Browser Reviews

” Muhteşem ! Kahramanlar çok güçlü…Kurgu şaşırtıcı, baş döndürücü,hareketli ve sürprizlerle dolu…

Vay canına ! ”

New Hampshire Sunday News

” Dan Brown bu kez Vatikan entrikaları ile yüksek teknoloji oyunlarını içeren, şoklar yaratan, okuyucuyu ip cambazı gibi tel üstünde tutan, Medicileri bile aratmayacak kadar sinsi karakterlerle dolu, temposu sesten hızlı bir eser yaratmış ! ”

Publishers Weekly

” Gerilim dolu bir kedi fare kovalamacası, ölüm kalım savaşı , aşk, din, bilim, cinayet, mistisizm, mimari ve aksiyon…

Melekler ve şeytanlar patlamaya hazır bir BOMBA ! ”

Kirkus Reviews

YORUMUM

Dan Brown’ un İhanet Noktası kitabından sonra en beğendiğim kitabı. Dan Brown’ un Da Vinci Şifresi kitabının gölgesinde kalsada ondan çok daha güzel.

Simgebilimci olan Robert Langdon bir telefon alması ve Cern’ e gitmesi ile olaylar başlıyor. Orada vahşice öldürülen üzerine İlluminati yazılan ve damgalanan bir adamın cesedini araştırması gerekiyor. Kitap Dan Brown’ un en iyi eserlerinden biri. Okurken o kadar akıcı ve merak uyandırıcı bir kitap ki…

Robert Langdon karakteri öyle bir yaratılmış, hikayenin betimlemeleri o kadar iyi yapılmış ki sanki ben Robert Langdon’ u tanıyorum da olayların içerisindeyim.

Melekler ve Şeytanlar kitabı İsviçre’ nin Cern kentinde başlayıp Vatikan da bitiyor. İyi görünen kötülere, ihanetlere ve kötücül düşüncelere çokça yer verilmiş.

Filmi de kitapla birebir olmasa da çok yakın bir şekilde çekilmiş. Tabi başrolünde Robert Langdon’ u Tom Hanks canlandırıyor. Hayallerimdeki Robert’ a baya bir benziyor. Tom Hanks çok iyi canlandırmış. Bence filmi de kitabı okuduktan sonra izlemenizi tavsiye ederim.

Kitapta tüm Dan Brown kitaplarında olduğu gibi heyecan ve merak doruklarda oluyor. Ayrıca bu kitabın hakkının yenildiğini düşünüyorum. Da Vinci Şifresi kitabı popüler olmuş ve bu kitabı gölgede bırakmıştı. Umarım hakettiği ilgiyi alır.

Kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Kitaba puanım 5/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

37
Pelinn

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir