Kırmızı Büyü Yazmaları – Cassandra Clare

En Büyük Lanetler - Birinci Kitabı. Romantizmle örülü çılgın bir macera “En Büyük Lanetler serisine afili bir giriş” macera dolu bir aşk hikayesi.


49

Büyücülerin en büyüğü olan yüce Magnus sevgilisi gölge avcısı Alec ile beraber bir yolculuğa çıkarlar. Mutlu bir yolculuk yapacakları umudu ile ilk durakları olan Paris’e geldiklerinde mutlulukları kursaklarında kalır Magnus’un en yakın dostlarından biri kötü bir haber getirmiştir.

Habere göre yıllar önce Magnus tarafından kurulduğu söylenen kadim bir tarikat insanlara zarar veren bir takım işlere kalkıştığı öğrenilir. Magnus ne tarikatı kurması konusunda nede bu faaliyetler hakkında bilgisi vardır. Tüm kesimler tarafından saygı gören Magnus isminin böyle bir tarikat yüzünden kirletilmesine müsaade etmemek için yolculuklarını yarıda keserek Roma’ya doğru sevgilisi ile birlikte yola çıkarlar. Bu yolculuk birbirlerini tanımak adına çok önemlidir özellikte geçmişte Magnus’un aslında kim olduğunu ve neler yaptığını öğrenen Alec için sevgisini bir kez daha sorgulama zamanı gelmiştir.

Fantastik bir aşk hikayesi bu tarz kitapları seviyorsanız mutlaka ama mutlaka okuyun derim 🙂

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

49
Yağmur

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cassandra’ nın kitaplarını genel olarak beğeniyorum ama hep Magnus’u okumak istemişimdir. Alışveriş listeme ekledim👍👍