KİMSE GERÇEK DEĞİL – Zeynep Sey

Teknolojinin artık ruhumuzun önsözü olduğu, adeta tuşlara dokunarak nefes aldığımızı hissettiğimiz bir zaman dilimi içinde yer alıyoruz.  Bu da seçeneklerimizi ihtimallerimizi arttırdığı gibi risklerimizi tuzaklarımızı oyuncağa dönüşen akıllarımızı toplayıp sanal hezeyanlar çiftliği kurulmasını sağlıyor. Sağlıyor diyorum çünkü, bu çiftlik kalabalığı şikayet edişlerimize rağmen bizim egomuzu gıdıklayan, boşluklarımızı iyice ezberleyip karşımıza başka bir biz kılığında çıkaran biyonik bir yatarıcı görevi görüyor ve işin kötüsü buna bağımlı hale geliyoruz.

İşıl, hayat darbelerinin içinden boğulmaktan kurtulan ama kurtulduğuna sevinse mi yoksa lanet mi etse kararlaştıramadığı med-cezirleri büyüten bir kadın. Karşısında sanal ortamın girdabında rastlaştığı Oflaz var.

Oflaz’ın hayatı daha ağır küfürlerle bezenmiş ve sert tokatlarla sarsıldıkça daha da edepsiz bir şovalyeye dönüşmüştür. Buna rağmen Işıl, benliğine saklı yüzünü aynadan bile sakınan Oflaz’ın kendisinin kurtarıcısı olacağına giderek kapılmakta ve gizemli kahramanına gönüllü teslim olmaktadır.

Bu teslimiyet ise Işıl’ın çıkış olmanın yanı sıra Oflaz için de demini almış acılarının yeniden servis edilmesine sebep olacak ve o anda itibaren o beklenen kurtarıcının -canı yanan yaralı bir kurt misali- tavır değiştirişine şahitlik etmesine sebep olacaktır.

Bakalım bir kadının bencil ağrılarına deva olacağına güvenerek gölgesine tutunduğu bir adam, kendisinden daha beter yok oluşlarda çırpınırken kim kimin imdanına koşacak?

İyi okumalar..

[zombify_post]

Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>