KAYIP SEMBOL

Dünyanın anlamının farkına varmadan dünyada yaşamak, kitaplara dokunmadan büyük bir kütüphanede dolaşmaya benzer. Kayıp Sembol - Dan Brown


16

KAYIP SEMBOL

Arka Kapak Yazısı

Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar’dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde… Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası’nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington’a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon’ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon’ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir.

Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir.

Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.

Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?

YORUMUM

Dan brown’ un kitapları arasında en az sevdiğim bu kitap oldu. Kitap Dan Brown’ un her zaman kurduğu temellerinin aynısı şeklinde başlıyor: Simgebilimci Robert Langdon’ a gelen telefon…

Kitabın ana konusu diğer kitaplara benzemekle beraber Robert’ ı burada daha pasif ve sönük görüyoruz. Bu kitabın ana konusu Masonlar ve piramitler. Bunlar hakkında baya şaşırtıcı bilgiler de öğreniyoruz.

Kitapta modern bilim ve teknoloji ile: Ruh var mı? Varsa ruhun ağırlığı var mı? gibi sorular çözümlenmeye çalışılıyor.  Ama bu kitabın anlatımı biraz daha yavaş.

Kitap, özellikle yazarın diğer kitaplarını fazla okumadıysanız size çekici, farklı, bol aksiyonlu ve gizemli gelecektir. Biz sürekli okurlar için durum değişebilir.

Sonuç olarak yazar bu kitapta da temel temadan devam etmiş. Ama okuması yine de heyecan verici bir kitap olmuş.

Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitaba puanım 3.5/5 olabilir. İyi okumalar.Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

16

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
2
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Pelinn

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin