İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar – Raphaelle Giordano

Yaşama karar verdiğinizde hayat başlar.


88

Hep rutin mutluluk halleri ve aslında temelinde arayışlarımızın son durağı olarak benimsediğimiz huzura razı olma mütevaziliği..Bu gizli patika üzerinde epey gidip gelmişliğimiz, hatta tur bindirmişliğimiz vardır hepimizin.

Yaşam öyle bir akıyor ki parmaklarımızın ucundan, bir olayın sonucuna sevinip üzülmeden diğerinin karmaşasını yaşıyoruz. Kahramanımız Camille’de çeşitlilik dolu haller içindeyken bezginlik, huzursuzluk, sıkkınlık,umutsuzluk demetinin asıl adının akut rutinizm öğreniyor. Herşeyin sonucunun değil de önce nedeninin irdelenmesi gerektiği gerçeği ile de yüzleşmesi gerekiyordu. Doğru bir fikirdi evet ama nereden başlayıp hangi eksiğini toparlayacağını seçmesi ona zaman kaybettirecek kadar dolanbaçlıydı.

Kitabın sevimli bir tarafı da, psiko mizahi bir dille anlatılması aslında. Bir karakter üzerinden sadece mutluluk ve eksikliklerini tarif etmek, bunu genele temsili yansıtmak kolay değildir. Yazar, oluşturduğu profili sorgulamalarını ve çelişkilerini keskin hatlardan uzak daha naif ve sakin ifadelerle canlandırmayı tercih etmiş. Farklı bir yorum ve havası var.

İyi okumalar..

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

88
Melike

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir