FİL SAATİ – Tuğba Sarıünal

Aklın ötesi içindekileri kayda alabilenlerin hazinesidir.


32

Geniş zamanlarda buluştuğumuzu sanıyoruz ama dar tüneller bizim kol saatlerimiz gibi. Yaşadığımız tüm anları önce kusursuzca kayıt altına alıyoruz sonra da yavaşça çürümeye başlayan kalıbımız içinde bütün hatırımızdakiler bulanıklaşmaya, körelmeye, soğumaya başlıyor.

Kimi yaşananlar içinse bu daha başka bir tempo demek. Kimisini unutmak isterken o köşesinde bize pis pis sırıtıp bütün hayatımızın ortasına çomak sokabiliyor. Bir diğeri ise en masumane duruşu ile korunmayı hak ederken toz bulutuna dönüşüyor.

Karmaşıklık değil bu aslında adaletsiz sistemin küçük hediyeleri sadece. Yalnız kalmaktan korkumuz belki de bu süprizleri tek başımıza taşımak istemeyişimizde gizli. Benliğimizin gücünü hiçbir zaman hak ettiği kadar fark edemedik. Yaşadıklarımızın anılarına sarılmayı, “gereken” zamanlarda alehe kullanmayı tercih ettik. O tehlikeli fil hafızamızı biz yarattık.

Öyle içten bir anlatım ve klasik ifadelerle açılışı yapılmış bir kitap ki, hiç yabancılaş mıyorsunuz sayfalar içinde. Tarzının yorumları irdelenmeye değer bir akış içinde. Merak uyandırıcı yanları ise bizim beklentimizi fazlası ile karşılar nitelikte.

İyi okumalar..Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

32

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
0
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Melike

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin