Çocukluğun Sonu – Arthur C. Clarke – İnceleme


51
Arthur C. Clarke / Çocukluğun Sonu / İnceleme

 Arthur C. Clarke bilim kurgunun babası ve iyi bir bilim kurgu nasıl yazılır diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da göstermiş. Bir bilim kurgu fanatiği olarak bayılarak okuduğum  Çocukluğun sonu romanının özellikle son satırlarını ayağa kalkıp kımıldamadan okumuştum.

Kitabın konusuna gelecek olursak ABD ve Rusya arasında ki uzay yarışı iyiden iyiye kızışmışken uzaya kim insanlı roket fırlatacak diye çekişmektedirler tarihi gün gelmiş ve fırlatış gerçekleşmek üzere iken asıl olay gerçekleşir biz uzaya çıkamadan uzaylılar bizim dünyamıza gelir. Başlarda kendileri açığa çıkmaz oldukça güçlü olan bu uzaylı ırk istediği tv kanalına bağlanıp sesli olarak insanlığa bildiriler yapar.

Uzaylı ırk dünyanın halini görür savaşlar, hırsızlıklar, cinayetler, adaletsizlik ve gelir dağılımı bu durumu düzelteceklerini söylerler uymayanları cezalandırırlar kısa sürede dünya düzelmeye başlar bu uzaylılar herkesi görür yani gizli bir yerde suç işlense ona bile müdahale ederler.

Her şey olağan üstüdür insanlık huzur ve mutluluk içinde yaşar refah seviyesi yükselen ve rahat yaşayan insanlar daha çok çocuk yapmaya başlar, uzaylılar da aradan geçen yüz yılın ardından insanlara kendilerini gösterirler. Tüm insanlar bu uzaylı ırkı kurtarıcı olarak görürler peki uzaylıların amacı insanlığı kurtarmak mıdır? Tam bir ters köşe.

Bir kaç yıl önce 3 bölümlük dizisi de çekilen bu güzel kitabı umarım okursunuz..Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

51

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Okunur Okunur
1
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Mehmet

Usta Okuyucu

7 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Konusu farklı görünüyor. Okuma listeme aldım.👌 Mutlaka okuyacağım. Dizinin ismini biliyor musunuz bu kitabın. Öğrenmek isterim.

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin