BU GÜN KALAN HAYATIMIN İLK GÜNÜ – Maud Ankaoua

“Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar: Ya biri bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.” TOLSTOY


51

Maëlle, bir insanın sahip olmak isteyebileceği her şeye sahip olan Paris’li bir kadındır. Her şeye sahip olması mutluluğuna yetmemektedir.

Etrafındaki olan biteni kontrol altına alma huyu bile bu eksikliği kapatamamaktadır. Sorumlulular ve duygular birbirinin yerini almaya başladığında irtifa kaybı da başlar. Karamsarlıkların ardından koyvermişlikler ve umursamazlıklar sıraya girer. Bunların hiçbirinin formülünde “mutluluk” yoktur tabiki.

Ama kahramanımızın aradığı sadece budur. Bir yerden başlamak gerekiyorsa bu da yola düşmekten geçiyordur herhalde. En azından Maëlle’in bulduğu yöntem böyle bir şeydir.

Yanlış bir parça değiştirilebilir ama ya eksikse? Bir yerlerden bulunmalıdır. Yer değişimi hep iyi gelir insana. Macerası da hikayesi de kalabalıklaşır haritasında. Elindekilere rağmen içini huzursuz eden,yalnız bırakan, suskunlaştıran belirsiz bir piyango ya da daha önce yüzleşmeye korktuğu bir açlığı diyelim.. her ne olursa olsun bu kadının vitrinde görünenden daha fazlasına sahip olduğunu hikayesi çok güzel yansıtıyor. Yazarın kalemi nereye sürüklerse orada mutluluğuna yaklaşacak belki de..

İyi okumalar..Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

51

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
2
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Melike

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin