AŞK MI aşk mı? Ezgi Uzel İnceleme


39
Ezgi Uzel / AŞK MI aşk mı / İnceleme

Aşk nedir? Farklı bir çok canlı da da görünen bu kimyasal ve ruhsal olayın en belirgin ve afilli olanı bizlerde yani insanlarda yaşanır. Peki Aşk nedir? Bence aşk olmasa idi eş olma kavramı olmazdı yani her erkek önüne gelen her kadınla aynı şekilde her kadın da her erkek ile beraber olur aile kavramı olmazdı.

Bizi biz yapan insan olmamızın gerektirdiği yaşamak ve üremek ilkelerini gerçekleştirmek için gerekli olan bir şey bence Aşk. Kimisi aşkı yoğun bir şekilde yaşarken bazıları aşk dediği ilişkilerde en ufak sebepler için kavga etmektedirler.  Her insan ruh ikizini arar bence ruh ikizi diye bir şey yoktur ilişkilerde asıl önemli olan aşık olmanız değil aşık olduğunuz kişi ile aynı dili aşkın dilini konuşa bilmenizdir. Bir Japon ile iki taraf da iyi niyetli olsa dahi Japonca bilmiyorsanız anlaşamadığınız gibi karşınızda ki kişi ile aşkın dilini bilmiyorsanız anlaşamazsınız. Tabiri caiz ise hani derler ya “ölümüne seviyorum ” diye siz ölümüne de sevseniz bu değişmez sonra “Neden?” sorusunu kendinize sorup durursunuz.

AŞK MI aşk mı kitabı size bu dili anlamanız konusunda tatlı tüyolar vermektedir. Kitabı okuduğunuz her satırda aslında hangi konuda nasıl hatalar yaptığınızı bir zamanlar küçük ve önemsiz olarak gördüğünüz şeylerin ilişkide ne kadar önemli olduğunu keza aynı şekilde sizin büyüterek yaptığınız şeylerin ise karşınızda ki için önemsiz olduğunu fark edeceksiniz. Dediğim gibi ruh ikizi yoktur ve her insan birbirine uyumlu yaratılmamıştır önemli olan orta yolu bulup uyum sağlamaktır.

Okuması oldukça keyifli ve bir kaç kere okuyabileceğiniz aşk rehberi niteliğinde bir kitap keyifle okumanız dileği ile…Like it? Share with your friends!

39
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir