AKADEMİ (TEST – 2)

Neyin doğru olduğuna karar vermek için başkasına bel bağlayan birinin aklını çelmek kolaydır. Akademi - Joelle Charbonneau


22

AKADEMİ
(TEST – 2)

Arka Kapak Yazısı

ADAY MALENCIA VALE’IN DİKKATİNE:
TEBRİKLER.
TEST’İ GEÇTİNİZ.

ÜNİVERSİTE’YE GİRMEYE HAK KAZANDINIZ.

ALTI AYLIK HAZIRLIK DERSLERİNDEN SONRA BİR SINAVA GİRECEKSİNİZ. SONUCA GÖRE YETENEKLERİNİZE UYGUN BİR ÇALIŞMA ALANINDA GÖREVLENDİRİLECEKSİNİZ.

BİRLEŞİK BÖLGELER YÖNETİMİ SINAV BOYUNCA CEVAPLARINIZI DİKKATLE DÜŞÜNMENİZ KONUSUNDA SİZİ UYARIYOR.

YANLIŞ CEVAPLAR CEZALANDIRILACAKTIR.

“İhanet, hile ve tehlikenin gün yüzüne çıktığı gerilim yüklü, insanı paranoyaya sürükleyen bir hikâye…”
Publishers Weekly

“Savaşçı Vâris’in takipçileri serinin bu muhteşem ikinci kitabına bayılacak. Chima kalemini sihirli değnek gibi kullanıp inanılmaz zenginlikte bir ağ örmüş.”
VOYA

“Bu devam romanında ilk kitaptaki olaylar daha da heyecanlı bir hal alarak sonunu merak eden hayranları sabırsızlandırıyor.”
Kirkus Reviews

YORUMUM

Akademi Test Serisinin ikinci kitabı. İlk kitapta hafıza kaybından bahsetmiştik. İkinci kitapta buradan devam ediyor. Kızımız Malencia yani Cia’ nın hafıza kaybıyla alakalı durumu burada çözüme kavuşuyor ve Cia’ nın bu kitapta gelişimini görüyoruz. Ayrıca kolonilerden gelenlerin  aşama aşama ölümüne mücadele ettikleri testlere girmeyip sırf Merkez Tosu’ da yaşadıkları için üniversiteye girmeye hak kazananlar da onlara katılıyor.

Tabi Üniversiteye gelebildiler diye her şey bitmedi. Test daha yeni başlıyor. Bu kitapta ihanetler, yeni testler, yeni zorluklarla üniversiteyi görüyoruz. Ayrıcalıklı olarak gelen Tosuluların kolonilerden gelenlerle tek ayırılmadıkları şey Yanlış Cevaplar Cezalandırılır.

Tabi bu kitapta da Tomas var. Kitapta entrikalar, hırslarına yenik düşenler, başarmak için her şeyi yapabilen insanlarla karşılaşıyoruz.

Akademi’ nin ilk kitaba göre biraz daha yavaş bir anlatımı var.
Tabi bu aksiyonun olmadığı anlamına gelmiyor. Bol bol entrika ve aksiyon görüyoruz serinin bu kitabında.

Kitabın sonunda şaşırtıcı bazı olaylarla karşılaşıyoruz. Seriyi set olarak almanızı tavsiye ediyorum . Bu kitabın da sonu şaşırtarak bitiyor.

Sonuç olarak bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Dili akıcı ve anlaşılır olmuş.

Kitaba puanım 3.5/5 olabilir. İyi okumalar.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

22
Pelinn

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir