3391 KİLOMETRE – Beyza Alkoç

"Engel mi mesafeler aşk yoluna meşk yoluna?"


31

Miss gibi bir mesafeler arası aşk..

Arada deniz kokusu, yeşilin sesi, mavinin tonu karışıyor ama sağlam bir kalabalık yapıyor bütün bunlar mevzunun içinde.

Duyguların adı konmaz, rengi seçilmez. Peki uzaklığı ölçülür mi?  Bunun cevabı Fransa’dan Ege’nin ve İzmir’den İzmir’in kalplerinde saklı. Aslında artık saklı da sayılmaz. Çoook çoook uzak bir ihtimal değil artık herşey, illa ki teknolojinin “yaklaştırdıkları” var. Denk düşmeyenimiz hemen hemen yok gibidir kuvvetle muhtemel. Bir mesajla başlıyor macera. Başlangıç kısmı evet bir macera ama sonrası daha fena 🙂 Fena halde aşk!

Başka ülkelerden çakışıyor yollar. İçinde püfür püfür bir Ege havası var. Romantiklik derken satır aralarına efelikler de karışırıyor. Engelleri biz belki büyütüyoruz gözümüzde, belki de kalp atışımız ile susturmalıyız endişeleri içimizde. Bunca uzaklığı yakın kılan duyguların bir anlamı olmalı. Ya bu kadarla kalırsa? ya sadece bir anlıksa? ya yanlışlılardan oluşan bir tesadüfse? derkeeennn.. ya gerçekten varsa? ve sadece O olduğunda var olacaksa?

Olumsuz sorular aklı yorar tamam ama asıl yapacağını kalbe yapar. Bir çift kalp iki çift göze dönüştüğünde dava artık başka bir boyuttadır. Bir kere başlamıştır o heyecan ve devamı da gelecektir. Başka kültüre adapte olmak, tekrar özüne dönmek ya da memleketinin kokusuna artık sevdiğinin kokusunun da dahil olduğunu hissetmek.. Uzaklıkların savaşamadığı kavramlar bunlar.

Ege ve İzmir mesafelere isyan edenler için çok şık örmeklerden bir olacaklar. Genç kalemi ile onlara hayat veren Beyza Alkoç’a hak vermek ya da karşı tezini savunabilmek adına bu kitabın tınısını yakalamak en güzeli olacakır. Sorun çıkarsa  ya da sorun başka şehirlerden, ülkelerden dolayı çıkarsa çözüm de aynı yollardan geri gelir.

İyi okumalar…Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

31

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Okunur Okunur
0
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Melike

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin