Tılsım-ı Berzah Gürkan Narin Kitap İncelemesi


51
Gürkan Narin / Tılsım-ı Berzah / İnceleme
Tılsım-ı Berzah Gürkan Narin

Gürkan Narin’in kaleme almış olduğu Fantastik bilim kurgu kitabı Tılsım-ı Berzah şimdiye kadar keşfedilmiş ve yasalaşmış tüm fizik kurallarını unutturuyor. Bilinen fizik kurallarına göre 4 boyut vardır hikayemiz bu 4 boyutu da aşıp 11. boyutun kapılarını açıyor. Kader denilen veya alın yazısı olarak bildiğimiz şeyi kendimizin yazdığını düşünün. Zaman kavramını unutun zamanın sizi değil sizin zamanı esir aldığınızı düğünün. Işık hızından daha hızlı bir şey olamaz diyen Einstein’ı yanıltacak bir araç keşfettiğinizi hayal edin işte tüm bunlar olanaksız değil her şey frekanslarda gizli frekansların gizeminde bu sırra vakıf olduğun an başlar asıl gerçekler. 1, 3, 6, 9 ve frekanstasın.

Yıllar önce Türk bir oyun firması tarafından geliştirilen Korku gerilim macera oyunu No70: Eye of Basir özellikle hikaye olarak benim ilgimi çok çekmişti. Basir Allah’ın 99 isminden biridir manası ise her şeyi gören, bilen, sezen anlamına gelir oyunda büyük bir mercek var çevresi bir sure ile yaldızlı mesela boş bir odada bu mercek ile bakıldığında normal gözün göremeyeceği yaratıkları görebiliyorsunuz Basir’i elinde tutan kişi bir sırrı çözüyor.

Tılsım-ı Berzah  Tılsım taşıdığı insana normalde olmayan güçler verir Berzan ise ölen kişilerin kıyamete kadar bekledikleri yerdir. Bu bağlamda Basir tarzı bir nesne olduğunu düşündüğüm ve frekans gücü ile insanı 11. boyuta taşıyan bir araç var sanırım karşımızda. Oldukça ilgi uyandırıcı bir kitap.

 Like it? Share with your friends!

51
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir