Sol Ayağım – Christy Brown – Kitap İncelemesi


51
Christy Brown / Sol Ayağım / İnceleme
Sol Ayağım - Christy Brown - Kitap İncelemesi
Sol Ayağım – Christy Brown

Harika diyebileceğim bir kitap. 100 temel eser arasına da girmiş bu roman otobiyografi olarak yazılmıştır. Kişisel gelişim diyenlerin yanı sıra hayat görüşünüzü ufkunuzu genişletecek en başta kendinizi ve çevrenizi ciddi anlamda sorgulatacak klasik kişisel gelişim kitaplarından çok çok uzak kitabın içinde yazanları değil, kitabı yazanı okuyorsunuz her satırda.

Christy Brown kimdir? 1932 yılında İrlanda da doğmuş olan yazarımız doğduğunda beyin felçli olarak dünya ya geldi. Vücudunun hiç bir yanını kontrol edememekle birlikte sadece Sol ayağını kontrol edebilmekteydi. Konuşma zorluğu da çeken Christy Brown özellikle annesinin desteği ile hayata tutunmayı başardı. Daha sonra sol ayağını çok iyi kullanmayı öğrendi kalem tutma resim yapma ve daktilo yazma gibi konularda kendini geliştirdi. Kitabında çocukluğunda yaşadığı zorlukları pes etme aşamalarını nasıl motive olduğunu anlatmaktadır.

Hani bazı anlar gelirde katlanamıyorum dayanamıyorum artık deriz ya işte insan çok güçlüdür aslında ve nelere katlanır gün gelir herşey bitti katlanamıyorum dayanamıyorum dediğiniz şeylere gülüp geçersiniz. Kitap size kendinizi sorgulatıyor. Kitabın devamı niteliğinde olan  Her Gün Hüzün kitabını da okumanızı öneririm.

Adı: Sol Ayağım
Yazar: Christy Brown
Baskı tarihi: Ağustos 2017
Sayfa sayısı: 192
Format: Karton kapak
ISBN: 9786055913229
Kitabın türü: Biyografi, Edebiyat, Roman
Orijinal adı: My Left Foot
Dil: Türkçe

 Like it? Share with your friends!

51
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir