Oysa Ben Eskiden Amber Smith Kitap İncelemesi

Amber Smith / Oysa Ben Eskiden / İnceleme

Oysa Ben Eskiden Amber Smith

Hani insanın başına çok kötü bir şey gelir bunun olacağına kendisi bile inanmazken olmuş olan şeyi başkasına anlatmaktan korkar ya kimse bana inanmaz deli olduğumu düşünürler diye lakin başına gelen şey de içini kemirir bu bazen basit bir şeydir ama insan paylaşamayıp içinde büyüttükçe o durum insanı yer bitirir işte Oysa Ben Eskiden kitabının baş karakteri Eden’in başına da tam olarak bu gelir.

Eden hayat dolu lisede çok sevilen etrafına mutluluk saçan toz pembe genç bir kızdır. Onun bu neşesini kimse öyle kolay kolay bozamaz iyi huylu ve terbiyeli olan Eden’in mutluluğunu ne liseye başlaması ki tanımadığı bir sürü yüz vardı burada ne de çok sevdiği küçüklükten beri kahramanı olarak gördüğü abisinin evi terk edişi onun mutlu olasına engel olamadı. Yıllar içinde çocukluğundan bu yaşına kadar santim santim oluşan bu tatlı karakteri bir gecede değişecekti.

O gece yatağına zorla giren bir karaltıya kendini hiç de hazır hissetmiyordu. Sabah olduğunda güneşten daha sıcak neşeler saçan genç kız gitmiş yerine kaskatı kesilmiş soğuk bir kız gelmişti, artık onun için doğrunun yerini yalanlar, sevginin yerini nefret almıştır. Yaşadığı bu durumu içine atmak istemez içinde tutmak zordur anlatması paylaşması gerekir ama anlatamaz ve Eden artık eski neşe saçan kız değildir.

Eden çocuk değildir yaşadığı olay onu bitirmemiş aksine acıları onu güçlendirmiştir. Eden in hikayesi aslında istismara uğrayan herkesin hikayesidir. Onun hikayesi bir kahramanlık hikayesidir.


2 Yorum

  1. Cevap ver

    Konu olarak güzele benziyor teşekkürler

Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>