Ölüm Yıldızı Mehmet Ali Yazan Kitap İncelemesi


53
Mehmet Ali Yazan / Ölüm Yıldızı / İnceleme

Polisiye Bilim kurgu türünü sevenler için ustaca kurgulanmış harika bir kitap sizlerle. Mehmet Ali Yazan yazdığı ilk kitap olan M.S 2079 da gezegenler arası yolculuk iyice basitleşmiş ve kolaylaşmıştır yıl gelmiş 2081’e artık robotlar insanların yaptığı her işi yapabiliyordur insanlık yüksek teknoloji sayesinde daha rahat ama daha bağnaz olmuştur. Güneş sisteminin dışında da koloniler kurulmuş ve insanlık bir çok gezegene dağılmıştır. İşte koloni gezegenlerden biri olan Galileo da bir cinayet işlenir. Normal şartlarda bu gezegenin kolluk kuvvetleri olayı çözebilirken bu cinayet işleniş şekli olarak çok farklıdır bu sebeple polis dünyadan yardım ister.

Dünyadan Galileo gezegenine giden dedektif H.Mortimer ve ortağı olay yerine gelip incelemeye başlarlar. Bulunan deliller ve ipuçları açığa çıktıkça olayın sadece cinayet olmadığı ve iş içinde çok farklı işler olduğu anlaşılır.

Hikaye olarak bana Değiştirilmiş karbon kitabını hatırlattı yinede oldukça düzgün akıcı bir senaryo akıl almaz bir macera tavsiye ederim..



Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

53

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
0
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Mehmet

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin