Ölüm Yıldızı Mehmet Ali Yazan Kitap İncelemesi

Mehmet Ali Yazan / Ölüm Yıldızı / İnceleme

Polisiye Bilim kurgu türünü sevenler için ustaca kurgulanmış harika bir kitap sizlerle. Mehmet Ali Yazan yazdığı ilk kitap olan M.S 2079 da gezegenler arası yolculuk iyice basitleşmiş ve kolaylaşmıştır yıl gelmiş 2081’e artık robotlar insanların yaptığı her işi yapabiliyordur insanlık yüksek teknoloji sayesinde daha rahat ama daha bağnaz olmuştur. Güneş sisteminin dışında da koloniler kurulmuş ve insanlık bir çok gezegene dağılmıştır. İşte koloni gezegenlerden biri olan Galileo da bir cinayet işlenir. Normal şartlarda bu gezegenin kolluk kuvvetleri olayı çözebilirken bu cinayet işleniş şekli olarak çok farklıdır bu sebeple polis dünyadan yardım ister.

Dünyadan Galileo gezegenine giden dedektif H.Mortimer ve ortağı olay yerine gelip incelemeye başlarlar. Bulunan deliller ve ipuçları açığa çıktıkça olayın sadece cinayet olmadığı ve iş içinde çok farklı işler olduğu anlaşılır.

Hikaye olarak bana Değiştirilmiş karbon kitabını hatırlattı yinede oldukça düzgün akıcı bir senaryo akıl almaz bir macera tavsiye ederim..


Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>