Kızıl Örtü – Sıla Taşçı – Kitap İncelemesi

Sıla Taşçı / Kızıl Örtü / İnceleme

Kızıl Örtü – Sıla Taşçı

“Asıl dilekler tam da gerçekleşmeyeceği sanıldığı anda gerçekleşir.” Diyen yazarımız Sıla Taşçı kitabında her ne kadar bir hikaye anlatmış olsa da kitabın asıl amacını ve temasını bu güzel cümle ile özetlemiş. Bir dilek ve bir umut ile yollara düşmüş her zorluğa katlanabilme azmi ile Osmanlı topraklarına gelmiş Rus bir kadının hikayesi bu.

Hemşire olan Rus kadının Osmanlı topraklarına kaçarak gelmesinin bir sebebi var elbette, kadın babasını aramaktadır ve onun peşinden buralara gelmiştir. Çanakkale savaşı patlak vermek üzereyken kadının istikameti de Çanakkale ve hatta savaşın göbeğidir. Kitap bize yani okurlarına yabancı bir kadının gözünden yabancı olan bu coğrafyada oldukça farklı bir kültürün içinde ve yine hiç tanık olmadığı savaş atmosferini yansıtıyor. Her şey bitti, buraya kadarmış denilen umutsuzluğun uç noktalarına gittiğiniz anlara götürüyor kitap sizi ve yine yazarımızın söylediği cümlede olduğu gibi “Asıl dilekler tam da gerçekleşmeyeceği sanıldığı anda gerçekleşir.” 

Tarihsel kitaplara merakı olanların severek okuyacağı güzel bir kitap.

Adı: Kızıl Örtü
Yazar:  Sıla Taşçı
Baskı tarihi: 29 Mayıs 2019
Sayfa sayısı: 242
ISBN: 9786057616692
Kitabın türü: Edebiyat, Roman
Dil: Türkçe
Yayınevi: Kutlu Yayınevi

Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>