BilirDişi (Olağan Şüpheli) – Bekir Öztürk – Kitap İncelemesi


68
Bekir Öztürk / BilirDişi (Olağan Şüpheli) / İnceleme
BilirDişi (Olağan Şüpheli) – Bekir Öztürk

Çevresi tarafından uslu akıllı saygılı bir kız olarak bilinen Selma’nın evine bir akşam hiç ummadıkları bir saatte polis baskın yapar Alper ile beraber olan Selma polisin ani baskını karşısında olduğu yerde dona kalır ve aynı anilikte polis onları yere yıkar komiser olduğu anlaşılan biri onun bacağına sıkı sıkıya bastırırken dönmüş ve Alper’in boynuna ayağı ile çökmüştür. Zaten çirkin olan suratına daha bir ciddi ifade takarak sormaya başlar;

-Silahlar nerede söyleyin? Ama ses gelmiyor bu sessizlik karşısında komiser daha da hiddetlenerek sorusunu tekrar soruyordu. Selma direncini yitirip tam ağzını açacakken aklına başka başka şeyler gelip susuyordu polis daha hiddetle soruyor ve onları oracıkta öldürmekle tehdit ediyordu Alper ile Selma son kez göz göze geldiği bir anda yüzlerine doğru esen bir sıcaklık hissettiler kim tarafından atıldığı görülemeyen yanan bir alev topu içeriye atılmış ve ortalık bir anda alev almıştır polisler dışarı doğru kaçışırken Selma kendini binanın merdiven katına atmış ve bağırmaktaydı Alper Alper lakin Alper’den ses gelmemektedir.

2020’nin ortalarına gelmişken özellikle Polisiye türünü sevenlerin beğenerek okuyacağı harika kurgulanmış bir roman BilirDişi yakın çevresinin normal sıradan bir kız olarak bildiği Selma gerçekte kimdir polis baskını öncesi son 10 günde neler yaşamıştır? Alper kimdir? Çözülmeyi bekleyen soruların arasında kaybolacak kendinizi hikayenin akışına bırakıp yanıtlar arayacaksınız.Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

68

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
0
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Mehmet

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin