Beyin Avcısı 3 (Sihirbaz Çırağı) Ahmet Baki Yerli – Kitap İnceleme


74
Ahmet Baki Yerli / Beyin Avcısı 3 (Sihirbaz Çırağı) / Kitap inceleme
Beyin Avcısı 3 (Sihirbaz Çırağı) Ahmet Baki Yerli

Yazar çocuk edebiyatında bilinen bir isimdir. Beyin Avcısı serisinin 3. kitabı olan Sihirbaz Çırağı ile özellikle minikler için heyecanı ve temposu hiç düşmeyen bir roman yazmış.

Sihirbazlık çok eski bir sanattır perde önünde izleyenler için bir sihir ve hayret verici görsel bir şölen sunuluyor olsa da perde arkasında el çabukluğu ile zeka ve muhteşem alet kullanımı ile bir çok gizem barındırmaktadır. Yaz tatili yaklaşırken mahallenin yakınına kurulan büyük sirk tatilin heyecanını ve zevkini iki katına çıkarmıştır. Sirkte en dikkat çekenlerden biri gizemli sihirbazdır. Onu izlerken bir anda seni kendi yardımcısı yapar ve ona yardım etmeni ister.

Sanırım o yaşta alabileceğin en güzel iş teklifidir bu zaten sihirbazığa ve sihire oldukça heveslisindir. Lakin perdenin arka kısmı önden izlediğin kadar zevkli değildir. Gizemli sihirbazın akıl almaz numaralarının ardında korkutucu ve karanlık bir sır vardır. Artık hem kendini hemde sevdiklerini kurtarman gerek bunu yapmanın tek yolu da zekanı kullanarak soruları çözmen tercihlerini doğru yapman ve Sihirbazın aylardır yaptığı planını bozmaktır.

Heyecanla okuyacağın bir macera sizlerle.

Adı: Beyin Avcısı 3
Yazar: Ahmet Baki Yerli
Alt başlık: Sihirbaz Çırağı
Baskı tarihi: 2017
Sayfa sayısı: 208
ISBN: 9786059534123
Kitabın türü: Çocuk, Edebiyat, Roman
Dil: Türkçe
Yayınevi: Acayip


Like it? Share with your friends!

74
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir