Benim Biricik Hayatım – Jennifer Mathieu – Kitap İncelemesi


62
Jennifer Mathieu / Benim Biricik Hayatım / İnceleme
Benim Biricik Hayatım – Jennifer Mathieu

Dünyadan tamamen arınmış ve kendini dış dünyaya tamamen kapamış bir kasaba düşünün. Yenilikçi fikirlere teknolojiye her şeye kapalı asırlar önce başlamış o katı inanca sıkı sıkıya bağlı bir kasaba ve bu kasabada yaşayan insanların oluşturduğu bir cemaat.

Böyle bir kasabada muhafazakar bir ailede dünyaya gelen Rachel için hayat kumaşı zaten o daha doğmadan biçilmiş nerede ve neyi okuyacağı, nasıl giyineceği, kimlerle arkadaşlık edeceği, büyüyünce kiminle evleneceği önceden belirlenmiştir. Ona düşen kendisi için biçilen bu elbiseyi giymek bu rolü oynamaktır. Rachel büyür ve genç bir kız olur içinde dinmek bilmeyen coşkuyu ve merakını bastıramaz o dış dünyayı merak etmektedir ve ailesinin kendisi için seçtiği hayatı istememektedir.

Rachel kasabadan kaçar uzun süre merak ettiği dünyayı keşfetmek ister okuduğu bir yazıda isyanın ne demek olduğunu öğrenir ve doğup büyüdüğü kasabaya geri döner. Rachel artık hem ailesini karşısına almış hemde cemaatin ileri gelenleri ile savaşmak zorundadır ve ilk kez asırlardır süre gelen bağnaz inanç sarsılmaya ve çatırdamaya başlar.

Benim Biricik Hayatım genç bir kızın kendini bulma hikayesidir. Onun yaşadıklarını okurken sorgulamanın ne denli önemli olduğunu anlayacak aslında körü körüne dayatılan düşüncelerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu göreceksiniz.

Adı: Benim Biricik Hayatım
Yazar: Jennifer Mathieu, Boran Evren (Çevirmen)
Baskı tarihi: 12 Haziran 2020
Sayfa sayısı: 263
Format: Ciltli
ISBN: 9786257973281
Kitabın türü: Edebiyat, Roman
Dil: Türkçe


Like it? Share with your friends!

62
Mehmet

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir