Aşk’sın Sen – Yılçay Atar – Kitap İncelemesi


51
Yılçay Atar / Aşk’sın Sen / inceleme

Kitap size çözülmesi gereken bir çok soru sorduruyor. Minneti, aşkı, tutkuyu, şehvetten doğan hayvani duyguları hiç bir kötülüğün karşılıksız kalmayacağı ve vakti geldiğinde karşılığını bulacağını anlatan güzel kurgulanmış bir kitap.

İlk kitap olan Gelincik de Kadir uzun zamandır satın almak istediği araziyi elde etmek için Azra ile nişanlanır çıkar amaçlı yapılan bu nişan sonrasında Kadir Azra’ya aşık olmuştur. Azra da nişanlanma sebebini bilse de o da aşık olur ve evlenirler.

Aşk’sın Sen kitabı da şöyle başlar. Berk Selma’yı kaçırır onu yengesinin evine yerleştirir. Selma çok üzgündür bunun sebebi kaçırılması değil bulunduğunda babasının onun öldüreceğinden korkmasıdır. Berk de onu kaçırdığı için vicdan azabı çekmektedir. Yengesinin evinde çevreden hiç kimse onu tanımamaktadır bu sebeple ona dünürcü gelir bu haberi duyan Berk ne yapacaktır.

Kadir Dubai’ye iş gezisine gider lakin Azra ona o kadar aşık olmuştur ki yataklara düşüp hasta olur. Evlilik yıl dönümü yaklaşan Azra kocasına bir sürpriz yapmaya karar verir o gün caddede giderken karşı cadde de ki pastahane de gördüğü pastayı canı çeker şoförüne beklemesini söyleyip alacaklarını alır tam dönerken yanına bir minibüs gelir içinden inen adamı gören Azra elindekileri atıp sevinçle adama sarılır ve minibüse binip gider. Şoför olanları Kadir’e anlatır Kadir deli olur beraber gittiği bu adam kimdir?

Berk kaçırmış olduğu Selma’nın babası kötürüm olur. Azra’nın başka bir adamla gittiğine inanan Kadir onu aradığında Azra’nın kanlar içinde yattığını görür peki Azra’ya ne olmuştur?

Kitap sizi sorular ağı ile çevreleyip cevaplar aramanızı sağlıyor bu sebeple heyecan uyandırarak sayfaları çabuk çabuk okuyorsunuz. Bu hali ile hem aşk hem de polisiye türü sunuyor okurlara. Kitap +18 yani böyle bir ibare var sebebi ise kitapta cinsel çağırışımlı bir çok kelime kullanılmış.

Adı: Aşk’sın Sen
Yazar: Yılçay Atar
Baskı tarihi: Aralık 2018
Sayfa sayısı: 320
ISBN: 9786056768637
Kitabın türü: Edebiyat, Roman
Dil: Türkçe
Yayınevi: Grafist Yayınları


Like it? Share with your friends!

51
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir