Artık Üç Kişiyiz – John Gottman – Kitap İncelemesi

John Gottman / Artık Üç Kişiyiz / İnceleme

Artık Üç Kişiyiz – John Gottman

Yeni evli çiftler veya uzun süre iki kişi beraber yaşayan evli çiftler için bazen aşkın heyecanı bazen ise alışılmışlıktan olsa gerek hayatlarına üçüncü birinin girmesi durumunda ne yapacaklarını nasıl davranacaklarını bilemezler. Artık Üç Kişiyiz kitabı bebek sahibi olacak ailelerin hamilelik sırasında ve sonrasında ailelerin tutumları hakkında bilgiler vermektedir.

Bu dönemde yaşanacak gerginlikleri, depresyonu, hatta daha ileri boyutlara ulaşan kavgaları önlemek için bir çok yöntem bildirmektedir. Hormonal dengenin alt üst olduğu zamanlarda olmadık zamanlarda başlayan alınganlıklar, ağlamalar gibi durumlarda neler yapılması gerektiği doğuma yakın zamanlarda ki sabır ve anlayış, doğum sonrası sorumlulukları bir bir anlatan kitabı özellikle yeni bebek sahibi olacakların okumalarını tavsiye ederim. Şu da bir gerçektir ki insan karakterinin %80 bence çocukken oluşur bu sebeple ailelere büyük iş düşmektedir. Onlar bir sanatçı olmalı ve sanat eseri çıkarmalıdırlar sanattan anlamayan kişilerin yapıkları şey ise berbat olur. Kitap bu konulara da değinerek çocuk gelişimi konusunda da ipuçları vermektedir.

Adı: Artık Üç Kişiyiz
Yazar: John Gottman, Julie Gottman, Özlem Dağ (Çevirmen)
Baskı tarihi: Nisan 2020
Sayfa sayısı: 306
ISBN: 9786056998324
Kitabın türü: Aile (Kadın, Erkek ve Çocuk), Araştırma-İnceleme, İnsan ve Toplum, Kadın-Erkek, Psikoloji
Dil: Türkçe
Yayınevi: Görünmez Adam Yayınları

Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>