Ahraz A. Kesgin Kitap İncelemesi

A. Kesgin / Ahraz / İnceleme

İnsanoğlu denen hayvanın şaka yapmak için düşünerek tasarladığı 1 Nisan günü doğdum. Ben doğdum annem öldü. Birlikte iki can olarak girdiğimiz sidik kokan doğumhaneden bana ilerde helal etmesi için bir damla süt bırakamayan annemi geride bırakarak ilk cinayet imi işledim. Yapayalnız kaldım. Üç artı bir toplandığında eksi bir edecek olan yalan hayatıma, beyaz bir kelebeğin bir günlük ömrüne eşit 22 yıllık ömrüme böyle başladım. Babam her şeyi duymayayım, hiçbir şeyi konuşmayayım diye adımı “Ahraz” koydu. Zamanı geldiğinde babama “Ahraz ne demek?” diye sordum. Zamanı gelen soruma karşılık tek cümle söyledi babam ; “Zamanla öğreneceksin zamanla! ” dedi. Zaman geçti. Hem duydum hem konuştum. Babam da öldü. Bense inadına yaşıyordum. Hava çok sıcak olmasına rağmen titreyerek üşüyordum.”

Hem doğduğu güne hemde yaşadığı lanetler okuyan Ahraz’ın ilginç hikayesi. Ben yazarın diline hayran kaldım isyankar bir gencin sokak ağzını çok güzel akıcı ve hatta şairane bir üslupla yazmış yazarın başka bir eserine rastlayamadım lakin ileriki zamanlarda onu sık sık görecek gibiyiz.


Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>