Yeşilin Kızı Anne – L.M. Montgomery – Kitap İncelemesi


61

L.M. Montgomery / Yeşilin Kızı Anne / İnceleme

Yeşilin Kızı Anne – L.M. Montgomery kitap tanıtımı

Marilla ve Matthew çiftliklerinde çalıştırmak ve işlerine destek olmak için bir erkek çocuk evlatlık edinmek isterler. Lakin bu ikiz kardeşin yolu Anne isminde ki küçük sevimli kız ile kesişir. Anne dünyanın tüm acımasız gerçeklerine rağmen içindeki sevgi ve yaşama aşkı ile bu dünyanın tüm kötü kurallarına meydan okur.

Evlatlık aldıkları bu kızın tüm sakarlıklarına bitmek tükenmek bilmeyen üzüntülerine ve çevresine verdiği yaşama sevincine kısa sürede alışırlar. L.M. Montgomery yazmış olduğu ve yazıldığı tarihten itibaren bir çok kitap sevenin beğenerek okuduğu ve herkesçe tam not almış harika bir kitap Netfilx de yayınlanan yeni dizi “Anne with an E” den sonra daha çok tanınan bir eser. Cizgi filmi, filmi de yapılmıştır.

Yeşilin kızı anne hakkında yorumlar

Anne, çevresindeki dünyadan zevk alan ve hayalleri yardımıyla neşesini herkese bulaştıran bir karakter.
—Guardian
 
Bu kitap pek çok yanıyla bir klasik. Fakat en önemlisi, etkileyici, ilham verici ve elbette tamamıyla zamansız bir hikâye anlatıyor.
—The National
 
Anne, hepimizin onda kendini bulabileceği bir kız. Sürekli çuvallıyor, hatırı sayılacak derecede sahte dostu ve her şeye bir cevabı var. Bazen de bambaşka bir hayata, isme ve saç rengine sahip olmayı diliyor. Yeşilin Kızı Anne tam da bunlar yüzünden gerçek hayatınızdaki endişelerinizle başa çıkmak için bire bir. Başına her ne gelirse gelsin, Anne her zaman dünyadaki güzellikleri görmeyi başarıyor.
—BustleLike it? Share with your friends!

61
Mehmet

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir