Yalnızlığın Sonu – Benedict Wells – Kitap İncelemesi


60

Benedict Wells / Yalnızlığın Sonu / İnceleme / Çevirmen: Serdar Yüce

Yalnızlığın Sonu – Benedict Wells hakkında

Jules Moreau ve iki kardeşi çocuk yaşta ailelerini kaybetmişlerdir. Bir birini seven bu çocuklar yetiştirme yurduna konularak birbirlerinden ayrılmaya zorlanmış bu olay Jules Moreau hayat sevincini ışığını ve enerjisini bir anda tüketmiştir.

Normalde yerinde duramayan enerjik ve çevresine de bunu yaşatan Jules Moreau git gide içine kapanık bir çocuk olmuş hayallerinde anılarında yaşamaya başlamıştır.

Onun bu yalnızlığına eşlik eden yine kendisi ile benzer bir kaderi yaşamış Alva dır. Aradan uzun yıllar geçmiş aynı kader Alva ve Jules Moreau yollarını kesiştirmiştir. Bu karşılaşmaları tesadüf değildir onları geçmişleri birleştirmiştir.

Dünyaca ünlü ve AB Edebiyat ödülü almış yazar Benedict Wells Yalnızlığın Sonu romanında okurlarına 3 çocuğun ayrılmış ve parçalanmış hayatlarını sunmaktadır. Üzüntüleri, mutlulukları ve yaşanmışlıkları ile 3 hayat ve bu kaderin onlara sunduğu eşsiz bir aşk.Özet olarak kendilerine bir yol çizecek ebeveynleri olmayan çocukların kendileri için doğru yolu bulmalarında gösterdikleri çabaları onlarla birlikte sizde yaşıyorsunuz. Bence Haziran ayında çıkacak kitaplar arasında dram yönü ağır ve sürükleyici en iyi kitaplardan biri olduğu kanaatindeyim.Like it? Share with your friends!

60
Mehmet

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir