Parçalanmış Yansımalar – Şeyda Aydın – Kitap İncelemesi

Şeyda Aydın / Parçalanmış Yansımalar / İnceleme

Parçalanmış Yansımalar – Şeyda Aydın

Bir kitap düşünün kokteyl misali içinde ne ararsanız var er türde bir ayrı tat. Bilim kurgu dan polisiye ye , Romantik aşk türünden distopyaya hepsi harmanlanmış ve ustaca kurgulanmış oldukça çeşit barındıran bir kitap olsa da sade ve akıcı dili sayesinde hiç sıkılmadan okuyabilirsiniz.

Hikaye İsmini onu yöneten acımasız diktatör Valmundur’dan alan ülke 2042 yılının kasvetli atmosferinde geçmektedir. Yüksek teknoloji düşük yaşam koşullarının olduğu ırk, cinsiyet gibi bir çok konuda sınıf ayrımcılığının yapıldığı adalet ve kolluk kuvvetlerinin acımasız ama yolsuz olduğu bir şehirde hafızasını kaybeden Astrid kendisine geldiğinde geçmişine dair hiç bir şey hatırlamaz. 3. sınıf diye adlandırılan insanların olduğu yerdedir buraları fakirliğin suçun kol gezdiği tekinsiz yerlerdir .

Astrid 4 yıl burada yaşar komşuları arkadaşları olur. Hıza ve motosiklete meraklıdır hem illegal yarışlara katılırken hemde kendi tamirhanesinde çalışmaktadır. Mutlu sayılabilecek bir hayat süren Astrid çok sevdiği komşusunun oğlunun ortadan kaybolduğu haberini alır çocuk ortada yoktur. Tanıyan herkes başta Astrid olmak üzere çok üzülür. Asıl üzücü haber çocuğun canız bedeni bulununca yaşanır üstelik çocuğun kalbi de sökülmüştür.

Astrid intikam yemini eder katilleri bulup çocuğa bunu yapandan hesap sormak için yemin eder. Cinayeti araştırmak için bölgeye gelen karizmatik dedektif ile Astrid arasında aşk başlar. Astrid intikamı uğruna çıktığı bu yolda kendi geçmişi hakkında bilgilerde öğrenecektir.

Oldukça dolu dolu bir kitap hayran kalacağınızdan eminim okuyanların yorumlarını merak ediyorum.


Sende Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>