Liva’ül Hamd – Deniz Turgut Üner – Kitap İncelemesi


56
Deniz Turgut Üner / Liva’ül Hamd / İnceleme
Liva’ül Hamd – Deniz Turgut Üner

İçerisinde fantastik ve polisiye öğeler barındıran güzel bir kitap. Tarih ile günümüz arasında gidip gelmektedir. (Liva’ül Hamd Hz. Peygamber’in (A.S.M.) bayrağı. Ona inananlar kıyâmetten sonra bu bayrağın altında toplanacaklardır. )

Kitabın konusuna geçecek olursak Kastamonu’ya öğretmen olarak gelen Enes tarihe ve edebiyata çok meraklıdır. Mehmet Akif Ersoy’a hayrandır. Şehre geldikten hemen sonra bu şehre ait tarihsel yapıları ve kişilikleri incelemeye bu şehrin şifrelerini çözmeye çalışır. Geçen her gün daha derin şeyler bulur buldukça kendini işin içine iyice kaptırır. Bulmuş olduğu bir sahabenin mezarında uyuyakalır. Uyku esnasında Astral seyahate çıkar. Asr-ı Sadet (Hz. Peygamber’in (A.S.M.) yaşamış olduğu dönem. Mutluluk dönemi anlamına gelir) dönemine seyahat eder.

Enes uyandığında tuhaf bir şey fark eder Asr-ı Sadet döneminde aynı isimli kişiler günümüzde de cinayetler işlemektedir örneğin Asım’ın neslinden (Asım’ın nesli Mehmet Akif Ersoy’un şiirinde geçer en kuvvetli ihtimal Hz. Peygamber’in (A.S.M.) arkadaşı Asım’dır) gelen Asım ismindeki genç bir polis vardır ve katillerin peşinde.

Bir solukta okuyup bitirebileceğiniz tür fark etmeksizin herkesin okuması gereken kült bir eser.

Adı: Liva’ül Hamd
Yazar: Deniz Turgut Üner
Baskı tarihi: Temmuz 2018
Sayfa sayısı: 144
ISBN: 9786052969120
Kitabın türü: Edebiyat, Roman
Dil: Türkçe
Yayınevi: Cinius Yayınları

 Like it? Share with your friends!

56
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir