Korsanların Seyir Defteri – Şeniz Baş – Kitap İncelemesi


62
Korsanların Seyir Defteri (İcatlar Adası) / Şeniz Baş / Eren Dedeleroğlu (Çizer) / İnceleme
Korsanların Seyir Defteri – Şeniz Baş

O kadar güzel bir kitap ki bir çocuğun mutlaka okuması gerektiği kanaatindeyim. Denizlerin acımasız korsanları olan Puhu, Ebabil, Serçe, Kuzgun ve Anka için bu kez çıkacakları yolculuk tam bir bilinmez sizde onlarla beraber bu yolculuğa çıkacak engin denizlerin bilinmez köşelerinde maceraya dalacaksınız.

Maceracı korsanlarımızın gemisinde bu kez ilginç bir konuk var Herodot elinde oldukça kalın ve tuhaf bir kitap ile dolaşan bu adam korsanlarımızı rotasından çıkarıp bilgi denizine yelken açmalarını sağlar. Engin ve sonsuz suları ile bilgi okyanusu, aman vermeyen cehalet fırtınaları ve 4 adaya yolculuk yapacaklardır.

3. ada oldukça ilginç icatlar adası denilen bu adada şimdiye kadar yapılmış ve şuan da kullandığımız bir çok teknolojiye ilham veren öncülük etmiş icatları ve onları icat eden büyük insanları El Cezeri, İbn-i Heysem, Tesla gibi kişiler ile tanışacaklar.

İlham, merak ve fikir bir çocuğu harekete geçiren dinamiklerdir ve Korsanların Seyir Defteri (İcatlar Adası) tüm bunları içinde barındıran her çocuğun okuması gereken bir eser.

 Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

62

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
0
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Mehmet

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin