Korsanların Seyir Defteri – Şeniz Baş – Kitap İncelemesi


62
Korsanların Seyir Defteri (İcatlar Adası) / Şeniz Baş / Eren Dedeleroğlu (Çizer) / İnceleme
Korsanların Seyir Defteri – Şeniz Baş

O kadar güzel bir kitap ki bir çocuğun mutlaka okuması gerektiği kanaatindeyim. Denizlerin acımasız korsanları olan Puhu, Ebabil, Serçe, Kuzgun ve Anka için bu kez çıkacakları yolculuk tam bir bilinmez sizde onlarla beraber bu yolculuğa çıkacak engin denizlerin bilinmez köşelerinde maceraya dalacaksınız.

Maceracı korsanlarımızın gemisinde bu kez ilginç bir konuk var Herodot elinde oldukça kalın ve tuhaf bir kitap ile dolaşan bu adam korsanlarımızı rotasından çıkarıp bilgi denizine yelken açmalarını sağlar. Engin ve sonsuz suları ile bilgi okyanusu, aman vermeyen cehalet fırtınaları ve 4 adaya yolculuk yapacaklardır.

3. ada oldukça ilginç icatlar adası denilen bu adada şimdiye kadar yapılmış ve şuan da kullandığımız bir çok teknolojiye ilham veren öncülük etmiş icatları ve onları icat eden büyük insanları El Cezeri, İbn-i Heysem, Tesla gibi kişiler ile tanışacaklar.

İlham, merak ve fikir bir çocuğu harekete geçiren dinamiklerdir ve Korsanların Seyir Defteri (İcatlar Adası) tüm bunları içinde barındıran her çocuğun okuması gereken bir eser.

 Like it? Share with your friends!

62
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir