Haziran 2020 Çıkacak 10 Kitap

Haziran ayında çıkacak farklı türlerde ki kitaplar


32

Farklı kitap türlerini aynı listeye ekledim okuyacaklarınız arasında en az bir tane olduğuna eminim isterseniz hemen başlayalım.

 1. 1 Kötü Kan - John Carreyrou

  Girişimcilik ve hayatta ki başarı hikayelerine örnek verildiği zaman genelde silikon vadisinden çıkan girişimcilerin yaptığı işler anlatılır. Tabi ki her işte başarılı olmak kadar başarısızlıklar da vardır.

  Kitap size silikon vadisinin arka yüzünü yaşanılan başarısızlık hikayesini anlatıyor. Gerçek yaşanmış bir olaydan etkilenen kitabın konusu ise kısaca söyle Theranos kan tahlili konusunda yenilikçi bir teknoloji geliştirdiğini söyler bu teknolojiye de yüklü bir miktarda yatırım alır. Fakat ortada bir sorun vardır bulunan bu teknoloji çalışmamaktadır.

  Bu tarz kitap sevenlerin beğenerek okuyacağı bir kitap.

 2. 2 Anların Gücü - Dan Heath

  İnsanın hayatında değişken pek çok an vardır bu anlar insanı bazen olumlu bazen ise olumsuz etkiler peki hangi anlar insanı olumlu etkiler hiç düşündünüz mü?  Yazar Dan Heath bu olumlu etkileri 4 ana başlıkta ele almış. Yükseliş, anlayış, gurur ve bağlantı.

  Peki insan hayatını veya başkasının hayatını olumlu etkileyecek şeyleri önceden bilseydi ne olurdu? Yani çocuğunun geleceğini olumlu yönde tasarlasaydı Kişisel gelişim konusunda bir çok bilgiyi hayatınızı yönlendirebileceğiniz deneyimleri bu kitapta bulabileceksiniz.

 3. 3 Pandemi - Metin Bakar

  Sanırım günümüzde konu itibarı ile 10 kat daha önem kazanan virüs konusunun işlendiği bu kitabı da okumanız gerekecek. Gözle görülemeyecek kadar küçük bir virüsün onu üretenleri ele geçirip yok etmeye başlamasına sonrasında dengelerin değişmesine tanık olacaksınız.

  Oldukça akıcı bir roman ve akıl almaz bir macera sizlerle.

 4. 4 Tibelya - Halil Akyol

  Listamize bir de şiir kitabı eklememek olmaz şiir sevenlerin beğenerek okuyacağı bir kitap Tiberya.

  "evinden çıkamayan bir gezegen çizdim
  yıldızlara yürüme mesafesinde
  dudağının kıvrımına bak
  kaç yüzyıldır tozlu kadehinde"
  tibelya

 5. 5 Sistemik Deprem ve Dünya Düzeni - Ahmet Davutoğlu

  “Sistemik Deprem, günümüz dünyasındaki cari krizlere dair oldukça etkili bir analiz ve ileriye dönük mümkün çözümler sunuyor. Kitap, kilit önemdeki güncel jeopolitik mevzuların bir tarihçesi ve ayrıntılı bir yol haritası niteliğinde; bu konularda çokça ihtiyaç duyulan entelektüel berraklığı sağlıyor.”

  -Jean-Marc Coicaud, Abd - Rutgers Üniversitesi, Rutgers Hukuk Okulu, Hukuk Ve Küresel İlişkiler Profesörü

 6. 6 35½'lu Semtten Başka Şahidim Yok - Ayşe Keleş

  Şiirleri ile tanıdığımız Ayşe Keleş den şiirleri kadar sıcak samimi ve içten bir roman sizlerle İzmir şehrini anlatan güzel bir kitap.

  "Akay abi kaf sin kaf ne demek? Şifreli konuşma,” dedim. İyi
  ki demişim bir başladı bir daha susmadı.
  “1912’de kuruldu bu takım. İzmir bizimdi ama yabancılar
  cirit atıyor, lig takımlarında onlar oynuyorlardı. Türk gençlerinin
  sömürgecilere karşı kurduğu bu spor kulübü vatanın savunmasında da yer almıştır. Bayrağındaki yeşil renk İslamiyet’i, kırmızı
  renk de Türklüğü simgeler. O yıllarda örgütlenmiş gençlerin
  spor kulübüdür. Ay yıldız konulmasına Atatürk tarafından
  izin verilmiş. Anlayacağın güzel kız, Karşıyaka Spor Kulübü
  Karşıyaka’nın manevi gururlarından biridir.”

 7. 7 Özgür Olana Dek - Ceylan Alkan

  Vatan sevgisi imandandır. O yüzdendir vazgeçmeyişlerimiz... Elimizde vatan bayrağı, dilimizde dualar. Gücümüzün yettiği kadar sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Belki feryadımız sadece burada değil de vicdanlarda yankılanır diye. Ben sizinle bir olmak, bin olmak hatta milyon olmak istiyorum. Bunu nesillere ve çağlara bir serzeniş, sesleniş ve vasiyet olarak bırakıyorum; Özgür Olana Dek...

 8. 8 Izdırabın Dili - Galip Çağ

  Kendi dileğini âlemin dileği yapmaya çalışmak, âlemin sonsuzluğa ulaşan hareketlerine engel koymaktır, kâinatın hürriyetine set çekmeyi istemektir. Aksine olarak âlemin dileğini kendi dileği yapmak istemek, âlemin kalbini kendi varlığına sığdırmaya çalışmak: işte gerçek ve hür hareket yolunda ilerleyiş bununla oluyor.
  Nurettin Topçu, Var Olmak’dan

 9. 9 Çok Yoruldum - Gülüzar Yıldırım

  Kendini değil karnındaki bebeği düşün!

  Önündeki çorbayı sorgulamadan içmeye başladı. Kaşıkla oynamadan, içinde ne var ne yok dikkat etmeden, kokusunu burnuna çekmeden, sadece içti, içti ve ta ki dibini bulana kadar. İşte o dibe bakmaya cesaret edemedi.

 10. 10 02:02 Ayçiçeği Karnavalı - N. G. Kabal

  Dolunay yıllar sonra bulduğu ikiz kardeşi için çok heyecanlıdır. Ancak dış görünüşleri ne kadar benzese de büyüttükleri hayaller birbirinden çok farklıdır. Yaşamları hakkında hiçbir şey bilmeyen iki kardeşin hayatı, bordo bir sırt çantasıyla geri dönülemez şekilde değişir. Bir süre, kardeşinin tahmin ettiğinden daha zor olan hayatını yaşamaya karar veren Dolunay, kendini bambaşka bir dünyaya savrulmuş bulur. Burada tanık olduğu fedakârlıklar, dostluklar ve yüreğinde ilk kez beliren aşk kıvılcımı onun için zamanla bir karnavala dönüşür.Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

32

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Okunur Okunur
0
Okunur
Eh Eh
0
Eh
Kötü Kötü
0
Kötü
Mehmet

Usta Okuyucu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Paylaşmak İstersin?
Anket
Bir Anket oluştur
Kitap
Kitap incelemesi yaz
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin