Hayalet Lise – Ayça Mutlucan – Kitap İncelemesi


51
Ayça Mutlucan / Hayalet Lise – Hayalet Serisi / İnceleme
Hayalet Lise – Ayça Mutlucan

Akça lise dönemine gelmiş genç bir kızdır. Annesini o daha bebekken kaybetmiş onun eksikliğini her zaman hissetmiş ve hayatta da bir çok konuda zorluklar çekmiştir. Asıl şok olacağı haberi ise yeni alır babası ve kendisi kurt adam soyundan gelmekte ve kurt adam genleri taşımaktadır.

Babası ve Akça kendi soylarının yaşadığı yere gitmeye karar verir Akça hayalet lise isminde ki liseye girmeye başlar. Bu lise adını insan üstülerin lisede okuması yüzünden almıştır. Akça kısa zamanda arkadaş edinir Ecmel, Melodi ve Meylis Akça kitap okumayı çok severken Melodi hayalperest ve duygusal bir kızdır, Ecmel ise onun tam tersi kavgacı bir tip Meylis ise sessiz sakin bir karakterdir.

Liseye Baybora ve Pars isminde iki genç de dahil olur zamanla Akça ve Baybora arasında yakınlaşma başlar. Babası bu iki isimden çok rahatsız olur ayrıca Akça daha önce hiç görmediği resimler bulur onun içine şüphe ateşi düşmüştür ve sorular sormaya başlar. Annesi öldü ise mezarı nerede, babası neden tedirgin, resimlerin anlamı ne?

Ayça Mutlucan kaleminden harika bir kurgu ve hikaye. Kim demiş Türkiye de fantastik roman yok diye alın size en alası her satırı kitap ile bütünlük gösteren akıcı bir anlatımla Akça’nın hem genç kızlık dönemini hemde geçmişini gerçeği arayışını okuyacaksınız.

 Like it? Share with your friends!

51
Mehmet

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir