Ayrılık Da Sevdandır – Bayram Recber – Kitap İncelemesi


60
Bayram Recber / Ayrılık Da Sevdandır / İnceleme

Şimdi tanıyacağınız kitap sizi gözyaşlarına boğacak Dram Aşk türünde yazılmış harika bir eser.Kitabı okuduktan sonra elinizde olanlara şükredecek ve hayata sevdiklerinize daha bir sıkı tutunacak, ön yargının büyüklenme ve küçük görmenin ne kadar kötü bir şey olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

Babasının tayini sonucu yeni bir mahalleye taşınan Rüzgar kısa sürede mahalleli ile tanışıp kendini sevdirmeyi başarır. Yeni mahallesinde amaçsızca dolaştığı bir gün balkonda gördüğü güzel kıza aşık olur. Aslı yani aşık olduğu kız onun yeni okulunda ki sınıf arkadaşıdır üstelik.

Aslı bir trafik kazasında iki bacağını da kaybetmiş tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş bir kızdır lakin onun bu durumu Rüzgar’ın onu sevmesine engel değildir. İkili kısa sürede birbirlerini deli gibi sevmeye başlar ortada ki tek sorun Rüzgar’ın annesidir. Anne oğlunun kötürüm bir kızla olmasını istemez ve onaylamaz. Bu sırada lise bitmiş ve üniversite sınavları gelmiştir. Rüzgar ile Aslı sınava girerler sonuç hüsran Rüzgar istediği bölümü kazanamaz Aslı ise yaz tatili geldiği içi Rize’ye gider. Onun gidişi ve annesinin baskısı yüzünden Rüzgar kendini kaybeder kederlenir içine kapanır oğlunun bu durumunu Aslı’ya bağlar. Aslı’nın annesini arayıp oğlunun durumunu anlatır ve Aslı’yı suçlar.

Rüzgar’ın askerlik celbi gelmiştir babası tecil ettirmesini ister Rüzgar da kabul eder o esnalarda annesinin komşuları ile konuşmalarını duyar annesi Aslı’nın annesini aradığını onuları suçladığını ve hatta hakaret ettiğini anlatırken Rüzgar duydukları karşısında şok olur annesine çok kızar askerliğini tecil ettirmek yerine gitmeye karar verir ve bundan son ana kadar ailesine haber vermez askerlik günü geldiğinde durumu açıklar ailesi çok üzülür.

Bakalım Rüzgar’ın askerde başına neler gelecek, ailesini affedecek mi ve Aslı, Aslı’yı tekrar görebilecek mi ona kavuşabilecek mi?  Ayın 1. üyesine bu kitabı hediye etmek isterim.Like it? Share with your friends!

60
Mehmet

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir